YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Okullar tatil mi? 12  Şubat Perşembe hangi illerde okullar tatil?
Okullar tatil mi? 12 Şubat Perşembe hangi illerde okullar tatil?
12 Şubat 2015 10:00
Dün yoğun kar yağışının ardından bazı illerde okullar tatil edildi. Peki bugün yani 12 Şubat günü de okullar tatil mi?

Ankara ve İstanbul 'da kar yağışı bugün etkisini daha da artırınca gözler iki büyük kentin Valiliği 'ne döndü. İstanbul Valisi Vasip Şahin okullarda şimdilik bugün için tatil öngörmüyoruz açıklaması yaptı. Ankara Valiliği bugün yani 12 Şubat Perşembe günü okulların tatil olmadığını bildirdi. Bugün okulları tatil eden ilk il Afyonkarahisar oldu. Afyon Valiliği 12 Şubat perşembe günü okulları tatil ettiğini ilan etti. 

Dün İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Balıkesir , Çankırı , Hakkari , Antalya, Karabük, Çanakkale, Konya, Ankara, Kocaeli, Bilecik, Burdur, Denizli, Kırıkkale ve Kütahya illerinde okullar tatil edildi. 12 Şubat Perşembe günü bu illerde okulların tatil olup olmayacağına valilikler yapacakları değerlendirmeyle karar verecek. 

Yoğun kar yağışı devam ediyor okullar tatil oldu, 12 Şubat Perşembe günü kar tatili olacak mı sorusu gündemde.

12 Şubat Perşembe Ankara'da okullar tatil mi?

 Ankara Valiliği bugün için okulları tatil etti ve hamile ile engellilere idari izin verdi. Fakat okullar tatil değil.

12 Şubat Perşembe İstanbul'da okullar tatil mi?

İstanbul Valiliği okulların tatil olmadığını bildirdi.

İstanbul Valisi Vasip Şahin İstanbul 'da okulların bugün tatil olup olmayacağı ile ilgili bir soruya ise, "Biz bu tatilleri Meteoroloji Genel Müdürlüğümüzün yapmış olduğu bilimsel tahminlere göre yapıyoruz. Beklenen hava durumuna göre yağışın öğleden sonra hafifleyeceği ve akşama doğru ise tamamen biteceği şeklinde. Dolayısıyla bugün için okulların kapatılmasını öngörmüyoruz" şeklinde yanıt verdi.

12 Şubat Perşembe hangi illerde okullar tatil?

Afyonkarahisar'da yoğun kar yağışı nedeniyle dolayı eğitime bugün da ara verildiği bildirildi. Afyon Valiliği 'nden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve merkez ilçeye bağlı köy ile beldelerdeki okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerin, bugün bir gün süreyle tatil edildiği ifade edildi. Engelli ve hamile kamu görevlilerinin de bugün bir gün idari izinli oldukları belirtildi.

Okulların tatil olduğu illerin listesi

Yoğun kar yağışı 41 ilde etkili olunca valiliklerden kar tatili haberleri arka arkaya geldi. Bursa 'da yoğun kar yağışına rağmen Valiliğin tatil kararı almaması tepki çekti.

Balıkesir'de okullar tatil edildi

Balıkesir'de kar nedeniyle eğitime ara verilen ilçe sayısı 12'ye çıktı. Dün (salı) Karesi, Altıeylül, Erdek ve Balya'daki tüm okullarla Manyas, Gönen ve Susurluk'ta taşımalı eğitim ile yapılan okullarda tatil ilan eden İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri; kar yağışının sabaha kadar sürmesinin ardından Kepsut, İvrindi, Bigadiç, Sındırgı ve Savaştepe'de de ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildiğini duyurdu. Kar yağışının diğer ilçelere oranla daha etkili olduğu Savaştepe'de tatil kararın ders zilinin çalmasının ardından açıklandığını söyleyen veliler tepki gösterdi.

Konya'da okullar tatil edildi

Konya'da yoğun kar yağışı nedeniyle 7 ilçede eğitime bugün ara verildi. Konya Valiliği, kentteki yoğun kar yağışı nedeniyle Kulu, Yunak, Çeltik, Seydişehir, Derebucak, Hadim ve Taşkent ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitimin bugün, 1 gün süreyle tatil edildiğini açıkladı.

Çanakkale'de okullar tatil edildi

Çanakkale'nin Yenice ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ve 13 Şubat'ta ara verilmesi kararlaştırıldı.

Karaman'da okullar tatil edildi

Karaman'da yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi başta olmak üzere Başyayla, Ermenek, Sarıveliler ve Kazımkarabekir ilçelerinde okullar bugün tatil edildi.

Samsun'da okullar tatil edildi

Samsun'da yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle Alaçam ve Canik ilçelerindeki bazı okullar ile Vezirköprü İlçesi'ndeki tüm okullar bir gün süreyle tatil edildi.

Ankara'nın Polatlı İlçesinde bugün okullar tatil

Kars'ın Sarıkamış, Sivas'ın Gürün, Uşak'ın Eşme, Ankara'nın Polatlı ilçesi ile Konya kent merkezi ve bazı ilçelerinde kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle okullar bir gün tatil edildi.

Kastamonu

Kastamonu'nun İnebolu ve Doğanyurt ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, İnebolu ve Doğanyurt ilçelerindeki okullar bugün tatil edildi.

Öte yandan, iki gün önce başlayan yağışın ardından ulaşıma kapanan köy yollarındaki çalışmalar sürüyor.

 

AA

 

tatil
 // tatil edin kütahya
Tatil edin kütahyada tatil isteriz kat yağışı yogun...
12 Şubat 2015 Perşembe 20:53
okul
 // kadir bektaş
Okullar tatilmi...
12 Şubat 2015 Perşembe 00:36
valim
 // nurullah
yarın yani 12 şubatı tatil edin okula gidene kadar donuyoruz...
11 Şubat 2015 Çarşamba 23:42
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler