YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Okulda kurusıkıyla şaka ölüm getirdi
Okulda kurusıkıyla şaka ölüm getirdi
Okulda kurusıkıyla şaka ölüm getirdi
22 Ocak 2008 / 10:34 Güncelleme: 02 Şubat 2008 / 00:00

Beyoğlu'nda okula gizlice 'kuru sıkı'dan bozma tabanca getiren öğrenci şaka yapayım derken dehşet saçtı. Tabancadan çıkan iki bilye mermi 12 yaşındaki Şerife'nin başına ve sırtına saplandı. İki öğrenci gözaltında.Beyoğlu Hüviyet Bekir İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Batuhan Ç, okula gizlice getirdiği kuru sıkıdan bozma tabanca ile 6. sınıfta Şerife T'yi başından ve omuzundan yaraladı. Dehşeti yaşayan öğrenciler şoka girerken, hastaneye kaldırılan Şerife T'nin sağlık durumu ciddiyetini koruyor. Olayı duyan veliler okula akın etti.


KANLAR İÇİNDE YERE YIĞILDI


Dolapdere Caddesi üzerindeki Hüviyet Bekir İlköğretim Okulu'nda öğrenim gören 7. sınıf öğrencisi Batuhan Ç, namlusu değiştirilmiş bilye atan kuru sıkıdan bozma tabancayla ders arasında arkadaşlarıyla şakalaşmaya başladı. Batuhan Ç'nin şakalaşırken 8. sınıf öğrencisi Şerife T'ye doğrulttuğu kuru sıkı tabanca ateş aldı. Tabancadan çıkan iki bilye, genç kızın şakağına ve omuzuna isabet etti. Ağır yaralanan Şerife T, öğretmenleri tarafından Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Batuhan Ç., 2 arkadaşıyla ile gözaltına alındı.


Olaya şahitlik eden Şerife'nin 3 kız arkadaşı, sinir krizleri geçirdi. Öğrencilere, okula getirilen ambulansta gerekli müdahale yapıldı. Okul bahçesinde toplanan öğrenciler, "Arkadaşımız vuruldu" diyerek duruma tepki gösterdi.


BABA İSYAN ETTİ: SORUMLUSU KİM


Şerife'nin yaralandığını öğrenen annesi hastaneye koştu. Acılı anne, kızının bir an önce sağlığına kavuşması için gözyaşları döktü. Baba Nail T, ise öğrencilerin sınıfa kadar tabanca sokmasının çok vahim birşey olduğunu belirterek "Bunun sorumlusu kim. Bir eğitim yuvasında nasıl böyle bir olay olabilir. Düşünebiliyor musunuz, kızım okulda tabancayla vuruluyor" diye isyan etti.


VELİLER OKULA AKIN ETTİ


Haberi alan veliler, okula akın etti. Çocuklarıyla görüşmek için okula girmek isteyen velilere, polis müsaade etmedi. Duruma tepki gösteren veliler, "Çocuklarımızın durumundan endişe ediyoruz. Bu tür olaylar çok oluyor. Çocuklarımızı güvenerek okula gönderemeyecek miyiz?" diyerek tepki gösterdiler. YENİŞAFAK

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler