YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Okulda inanılmaz ölüm!
Okulda inanılmaz ölüm!
03 Nisan 2013 18:24
Denizli’de, şiddetli fırtına nedeniyle bir okulun çatı duvarı kantinin üzerine düşünce bir kadın hayatını kaybetti.

Denizli’de, fırtına nedeniyle Hacı Ahmet Paralı İlkokulu’nun çatı duvarı ders saatinde büyük bir gürültüyle okul kantininin üzerine düştü. Ders saatinde olunması sebebiyle kantinde öğrenciler bulunmazken, kantinde çalışan Kamile Öztürkmen (33) hayatını kaybetti, Nergis Karakurt da ağır yaralandı.

Olayın ardından okula çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Polis ekiplerinin çevrede geniş güvenlik önlemi aldığı olayda, çocuklarının zarar gördüğünü düşünen aileler panik yaşadı. Koşarak okulun içine giren anne babalar çocuklarını alarak dışarı çıktı. Bazı anne ve babalar ağlayarak çocuklarını evine götürürken, öğretmenler öğrencileri bir arada toplayarak sınıflarda kimsenin kalıp kalmadığını anlamaya çalıştı.

Anasınıfı öğrencileri okulun içinde toplanırken, itfaiye ve polis ekipleri anasınıfı öğrencilerini okulun dışına çıkardı.

Olayın duyulmasının ardından okula gelerek incelemelerde bulunan Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül, şiddetli fırtınadan dolayı okulun çatı duvarının yıkıldığını söyledi. Çatının duvar kısımlarının kantinin üzerine düştüğünü belirten Akgül, “Kantinde hasar meydana geldi. Öğrencilerimiz okulun içindeydi. Onlarda herhangi bir sıkıntı yok” dedi.

Fırtına sebebiyle şehrin çeşitli yerlerinde hasarlar oluştu. Bazı evlerin çatıları uçarken, ağaçlar devrildi, elektrik telleri koptu. Denizli Belediyesi ve AYDEM olmak üzere kurum ve kuruluşlar herhangi bir sıkıntının yaşanmaması için büyük çaba sarfetti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler