YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Okul hasreti 2 ay sonra son buldu
Okul hasreti 2 ay sonra son buldu
24 Kasım 2014 16:20
Bedensel engelli Şevval Dilara Özen'in 2 aydır çektiği okul hasreti, öğretmenler gününde özel bir servisle son buldu.

Bedensel engelli olduğu için evlerinin bir sokak ilersindeki Mustafa Münevver Olağaner İlköğretim Okuluna giden Şevval Dilara Özen, 4+4+4 sistemi sebebiyle Başöğretmen Ortaokulu'na gitmek zorunda kaldı.

Gitmesi gereken okulun evinden uzak olmasından dolayı 2 aydır okula gidemeyen Özen’in 2 aylık okul hasreti son buldu. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde en güzel hediyeyi yetkililerden alan Dilara, Başöğretmen Ortaokulu'na servis çeken Sevgin Recepoğlu’nun yardımı ile okuluna kavuştu.

Erken doğuma bağlı 'Serebral Palsi ve Hidrosefali' hastalığına yakalanan Dilara, yıllardır yürüyemiyor ve bunun sıkıntısını her yerde çekiyordu.

Babasını 7 yıl önce bir kazada kaybeden Dilara'nın annesi Selda Kurt, geçimleri için bir sağlık kuruşunda çalışırken Dilara'nın bütün bakımını ise anneannesi Döne Kurt üstleniyor. Son yaşadığı sıkıntının canına tak eden Dilara, “Artık biz de varız, bizim gibi arkadaşlarımızı asla unutmayın. Çok mutluyum, teşekkürler hepinize. Hayallerime kavuştum. Kendim gibi engelli çocukların da toplumdan soyutlanmaması gerekiyor” diye konuştu.

Öğretmenler Günü'nü çiçekle kutladı

İki aylık aranın ardından okuluna kavuşan Dilara Özen, arkadaşlarıyla hasret gidererek 7/G sınıfındaki yerini aldı. Öğretmenine çiçek takdim eden Dilara’nın Başöğretmen Ortaokul Müdürü Hatice Özdemir, “2 aydır Dilara’yı bekliyorduk. Çok heyecanlandık. Öğrencimiz için her imkânı seferber ettik. Şuanda oda butlu bizde mutluyuz. Sorunun çözülmesi bizim için çok önemliydi. Karşımızda çok akıllı ve ne yaşadığını bilen bir öğrencim var. Dilara, bir model olmak istiyor ve kendisi gibi tüm çocukların sesi olmak istiyor” diye konuştu.

Başöğretmen Ortaokulu'nun öğrenci servis taşımacılığının sorumluluğunu üstlenen Sevgin Recepoğlu, Dilara için tahsis edilen araca en kısa zamanda rampa yapılacağını söyledi.

Recepoğlu, "Milli Eğitim Müdürlüğü'nden çocuğun okula gitmesi için talimat verilmiş, araç bulunamadığı için araç temin ettik. Götürüp getirmek için yardımcı oluyoruz. Devam edecek. Servise rampa takılacak. Masrafını Milli Eğitim Müdürlüğü'nden isteyeceğiz veya kendimiz karşılayacağız okul olarak. Elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.

 

İHA

Etiketler: , ,
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler