YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Oğuzhan nihayet gözlerini açtı
Oğuzhan nihayet gözlerini açtı
28 Eylül 2010 09:35
Mersin'de tedavi için gittiği özel diş merkezinde anestezi sonrası uyandırılamayan 5 yaşındaki Oğuzhan Sivas, dün sabah gözlerini açtı. Küçük Oğuzhan, günlerdir gözyaşı döküp baş ucundan ayrılmayan ailesini sevince boğdu.

Mersin’de ailesinin tedavi için götürdüğü özel bir diş merkezinde uygulanan anestezi sonrasında uyandırılamayan ve 14 gündür yoğun bakımda tutulan 5 yaşındaki Oğuzhan Sivas, dün sabah gözlerini açtı. Yoğun bakım ünitesinden servise alınan Oğuzhan‘ın tedavisi sürüyor. Oğuzhan’ın gözlerini açtıktan sonra gülümsemesi, anne ve babasını sevince boğdu.

Bayram ve Ülker Sivas çiftinin ikinci çocukları olan ve otizm tedavisi gören Oğuzhan, diş tedavisi için özel bir hastaneye götürüldü. Burada 2 dişi çekilecek ve 6 dişine de dolgu yapılacak olan çocuğun operasyonunun genel anestezi uygulanarak yapılması gerektiği belirtildi.

Aile onay verdi ve 13 Eylül günü saat 18.00’de anestezi ile uyutulduktan sonra minik Oğuzhan’un tedavisi yapıldı. Ancak, uyandırma sırasında Oğuzhan, şiddetli kasılma ve solunum güçlüğü yaşadı. Uyandırılamayan Oğuzhan Sivaslı, bunun üzerine ambulansla Mersin Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne kaldırılarak yoğun bakıma alındı.

14 gündür yoğun bakımda olan Oğuzhan, dün sabah yapılan müdahale ile gözlerini açtı ve Çocuk Servisi’ne alındı. Oğuzhan’ın gözlerini açarak gülücükler dağıtması anne ve babasını sevince boğdu. Günlerdir gözyaşı döküp dua eden anne Ülker Sivas, oğlunun saçlarını okşadı.

Milliyet

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler