YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Oğullarından 45 gündür haber alamıyorlar
Oğullarından 45 gündür haber alamıyorlar
13 Eylül 2014 11:58
Patnos ilçesinde yaşayan Cengiz ailesi, Ankara'ya inşaatta çalışmak için giden oğullarından 45 gündür haber alamıyor.

Sanayi Mahallesi'nde ikamet eden ve okulu 8'inci sınıftayken terk eden 17 yaşındaki Tuncel Cengiz, İzmir'deki akrabalarının yanında bir süre çalıştıktan sonra Ankara'ya gitti.

Burada inşaatlarda işçi olarak çalışan ve en son 31 Temmuz'da ailesini telefonla arayan Cengiz'den bir daha haber alınamadı.

Baba Vahyettin Cengiz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oğlunun Ramazan Bayramı'ndan dört gün önce kendilerine para gönderdiğini ancak 31 Temmuz'dan sonra bir daha ulaşamadıklarını söyledi.

Oğlunun okulu 8'inci sınıfta okumak istemediğini ve terk ettiğini anlatan Cengiz, "İzmir'de işini beğenmedi, Ankara'ya gitti. Orada inşaatlarda alçı dökümcü olarak çalışmaya başladı. Son aradığında, 'Benim durumum iyi, beni merak etmeyin' dedi. Sonra kendisinden bir daha haber alamadık. Telefonu sürekli kapalı" diye konuştu.

Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne müracaat ettiğini belirten Cengiz, kentte polisle oğlunu 15 gün aradıklarını ancak hiçbir bulguya rastlamadıklarını ifade etti.

Bütün inşaat alanlarını dolaştıklarını, cadde ve sokaklara oğlunun fotoğrafını astıklarını vurgulayan Cengiz, "Ankara'da inşaatta çalışan 17 yaşındaki oğlum kayıp. Ankara'da polisle her yeri aradık, bulamadık. Yetkililerden oğlumun bulunması için yardım istiyoruz" dedi.

Anne Zinnet Cengiz de 10 çocuğu olduğunu söyleyerek, "Tuncel, beşinci çocuğumdu. Çok efendi ve saygılıydı. En son sesini 45 gün önce duydum. Yetkililere buradan sesleniyorum, 'Ne olur oğlumu bulun ve bana kavuşturun'. Oğlumun yokluğunda her gün ağlıyorum ve artık dayanacak gücüm kalmadı. Allah rızası için oğlumu görmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler