YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öğretmenleri dolandırdı
Öğretmenleri dolandırdı
02 Mart 2010 21:19
Ücretli öğretmenleri kadro vaadiyle dolandırdı.

Gaziantep'te bir ilköğretim okulunda ücretli öğretmen olarak çalışan bir kişi, kadro vaadiyle ücretli çalışan 2 kadın öğretmeni dolandırdığı iddiasıyla gözaltına alındı.

Elde edinilen bilgiye göre, Vatan Mahallesi Kazım Karabekir İlköğretim okulunda görevli Serhat Ö, kendisi gibi ücretli sınıf öğretmeni olan Hatice Ş, Emine K. ve Nurhayat H'ye, ''Milli Eğitim Bakanlığı'nda tanıdıkları olduğunu ve kadro istemeleri halinde kendilerine aracı olabileceğini'' söyledi. 3 öğretmenin teklifi kabul etmesi üzerine, Serhat Ö, bu işlemin karşılığı olarak kişi başına 10 bin TL para vermeleri gerektiğini bildirdi.

Nurhayat H, para veremeyeceğini söyleyip kadro talebinden vazgeçerken, Hatice Ş, 8 bin 500, Emine K. ise 5 bin 500 TL'yi Serhat Ö'ye verdi.

Kadro işlemlerinin gecikmesi üzerine, Hatice Ş. ve Emine K, polise başvurarak dolandırıldıklarını bildirdi.

Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, Serhat Ö'yü gözaltına aldı. Emniyet Müdürlüğü'nde ifadeleri alınan Hatice Ş, ve Emine K. dolandırıldıkları iddiasıyla Serhat Ö,'den davacı olduklarını belirttiler.

Serhat Ö, adliyeye sevk edildi. AA
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler