YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öğretmeni öldürenlere 32'şer yıl
Öğretmeni öldürenlere 32'şer yıl
15 Aralık 2009 17:10
Emekli öğretmeni öldüren ve olaydan 5 yıl sonra yakalanan 2 sanığa 32'şer yıl hapis cezası verildi.

İzmir'in Karşıyaka ilçesi Bostanlı semtinde,  2004 yılında emekli İngilizce öğretmeni Suna Vural'ı (68) parasını gasbetmek için öldüren ve olaydan 5 yıl sonra aralarındaki konuşmalarına tanık olan kişinin ihbarı üzerine yakalanan 2 sanığa 32'şer yıl hapis cezası verildi.

Karşıyaka 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki karar duruşmasına, tutuklu yargılanan sanıklar Ali Necdet Erdibil, Volkan Çetinarslan ve öldürülen Vural'ın kardeşi Sümer Vural ile avukatlar katıldı.

Davaya müdahil olan Sümer Vural'ın avukatı Ahmet Hamdi Yıldırım, sanıkların cezalandırılmasını talep etti. Sanıklar Erdibil ile Çetinarslan ise son savunmalarında birbirlerini suçladı.

Ali Necdet Erdibil, ''Cinayeti ben işlemedim, Volkan işledi. Daha önce onu ihbar etmediğim için çok pişmanım'' derken, Volkan Çetinarslan ise ''Cinayeti Erdibil işledi. Böyle bir olayın içinde dolaylı şekilde bulunduğumdan, durumu yetkililere bildirmediğim için çok pişmanım. Daha önce olaydan sonra Alsancak'a gidip eğlendik demiştim. Alsancak'a gittik ama barda eğlenmedik'' şeklinde konuştu.
        
         -KARAR-

Yargılama sonunda mahkeme heyeti, sanıkları önce ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırdı. Olayda asli failin belirlenemediği, iki sanığın da ''feri fail'' durumunda bulundukları kanaatine varan mahkeme heyeti, sanıklara 19'ar yıl
hapis cezası verdi. Mahkeme heyeti, sanıkları işledikleri belirlenen gasp suçundan dolayı da 13'er yıl hapis cezasına çarptırdı.

Hakim Bayram Hüseyin Taşkın, sanık Volkan Çetinarslan'ın adam öldürme suçundan beraat etmesi gerektiği kanaatinde olduğunu belirterek, karara şerh düştü.
        
         -KULAK MİSAFİRİ OLAN KİŞİ İHBAR ETMİŞTİ-        

İzmir'in Karşıyaka ilçesi Bostanlı semtinde yaşayan emekli İngilizce öğretmeni Suna Vural, 24 Mayıs 2004 tarihinde evinde ölü bulunmuştu. İzmir Adli Tıp Kurumundaki otopside, Vural'ın çorapla boğularak öldürüldüğü ve boğazında bir bıçak yarasıyla başında darp izlerinin bulunduğu belirlenmişti.

Cinayetten 5 yıl sonra, bu yılın Temmuz ayında polisi arayan bir kişi, Vural'ın komşusu Erdibil ile Çetinarslan'ın cinayete ilişkin konuşmalarına şahit olduğunu ifade ederek ihbarda bulunmuş, faili meçhul kalan cinayet bu ihbarla aydınlatılmıştı.

Gözaltına alınan sanıklardan Erdibil, apartmanın çatı katında arkadaşı Çetinarslan ile alkol aldıklarını, olay günü gürültü yapmaları nedeniyle tepki gösteren Vural'ı evinin içine zorla soktuklarını, Volkan Çetinarslan'ın yaşlı kadını öldürdüğünü söylemişti. Çetinarslan ise içki parası bulmak için evine girdikleri kadını Ali Necdet Erdibil'in öldürdüğünü, evden cep telefonu, bir miktar para ve yüzük aldıklarını iddia etmişti.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler