YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öğretmen olma aşkı iyileştirdi
Öğretmen olma aşkı iyileştirdi
06 Mart 2012 21:23
Zonguldak'ta iki yıl önce trafik kazasında ağır yaralanan ve doktorların ''5 yılda ayağa kalkamazsın'' dediği genç kadın, okulunu bitirip öğretmen oldu.

Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü son sınıf öğrencisi iken, 30 Mayıs 2010'da, gönüllü öğretmenlik yaptığı dershanenin öğrencilerini yolun karşısına geçirmek isteyen Özlem Çubukluöz (24), freni patlayan kamyonetin altında kalarak ağır yaralandı.

Doktorların ''5 yılda ayağa kalkamazsın'' dediği Çubukluöz, kısa sürede büyük gelişim gösterdi. Altı ayda sağlığına kavuşan Çubukluöz okulunu bitirdi. Genç kadın, iki yıl sonra Karaman Amelebirliği İlköğretim Okulunda ücretli öğretmenlik yapmaya başladı.

Çubukluöz, gazetecilere yaptığı açıklamada, iki yıl önce doğum gününde kaza geçirdiğini belirtti. Çubukluöz, kazanın ardından 3 hafta yoğun bakımda kaldığını söyledi.

Kendisini muayene eden doktorların ''5 yılda ayağa kalkamazsın'' dediğini ifade eden Çubukluöz, şöyle konuştu:

''Doktorlarımın bana 5 yılda olur dediğini, ben 6 ayda başardım. Konuşmaya ve ders anlatmaya ise 1 yıl içinde başladım. Bu mucize olarak görülüyor. Ama siz bir şeyi istiyor ve amaçlıyorsanız yaparsınız. Ben de bunu yaparak başardım. Bana 'yataktan kalkamazsın, ders anlatamazsın, çeneni kullanamazsın' dediler. Ben hepsini yaptım. Öğrencilerimle çok mutluyum.''

Hastanede yattığı sürede dershanede eğitim verdiği öğrencilerin kendisine mektuplar yazdığını hatırlatan Çubukluöz, ''Beni öğrencilerimin duası ve sevgisi kurtardı, onların ve ailemin desteğiyle ayaktayım'' dedi. (AA)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler