YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öğrenci minibüsü kaza yaptı
Öğrenci minibüsü kaza yaptı
18 Mayıs 2010 10:29
Çorum'da öğrenci minibüsü ile öğretmenleri taşıyan otombili çarpışması sonucu 14 kişi yaralandı. Yaralananlar tedavi altına alındı.

Çorum'un Sungurlu ilçesinde öğrencileri taşıyan minibüs ile öğretmenlerin içinde bulunduğu otomobilin çarpışması sonucu 14 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Yörüklü köyü ilköğretim okulundan İkizli köyüne öğrencileri taşıyan Kadir Kayretli (46) yönetimindeki 19 M 5677 plakalı minibüs, Dertli köyü girişinde Ahmet Çırakoğlu (30) yönetimindeki 19 EE 407 plakalı otomobil ile çarpıştı. Kazada şoförler ile minibüste bulunan 7 kız, 1 erkek öğrenci ve otomobilde bulunan Enes Akmaz (35), Sevil Yağlı (28), Döne Mandıralıoğlu (25) ve Memiş Gezkaya (28) yaralandı. Sungurlu Devlet Hastanesine kaldırılan yaralılardan Kadir Kayretli, Çorum Devlet Hastanesine sevk edildi.

Sungurlu Milli Eğitim Müdürü Hürrem Dursun, yaptığı açıklamada, Yörüklü İlköğretim Okulunda taşımalı eğitim gören 8 öğrenciyi taşıyan minibüsün Dertli köyü girişindeki virajda, içerisinde İkizli köyü ilköğretim okulunda görevli öğretmenlerinin bulunduğu otomobille çarpıştığını belirtti.

Kazanın ardından yaralıların hastaneye kaldırıldığını belirten Dursun, öğretmen ve öğrencilerin sağlık durumlarının iyi olduğunu, yapılan tedavinin ardından taburcu olduklarını, kaburga kemikleri kırıldığı tespit edilen Kayretli'nin ise Çorum'a sevk edildiğini söyledi.

Hürrem Dursun, Milli Eğitim Müdürlüğünden getirtilen bir minibüsle öğrencilerin jandarmaya götürülerek ifadeleri alındıktan sonra İkizli köyüne götürüldüklerini ifade etti.
AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler