YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Oğlu için böbreğini satıyor
Oğlu için böbreğini satıyor
04 Mayıs 2010 17:08
Çaresiz bir baba ve ölüme her geçen gün daha da çok yaklaşan oğlu. Babanın tek isteği oğlunu yaşatmak böbreğini satmak uğruna olsa bile...

Antalya'nın Manavgat ilçesinde inşaat işçisi olarak çalışan Mustafa Gedik, hidrosefali teşhisi konulan ve günden güne durumu kötüleşen 14 yaşındaki oğlu Muhammet Can Gedik'i yaşatabilmek için böbreğini satışa çıkarttı.    
 

Çaresiz baba Mustafa Gedik, oğlunun hastalığının her geçen gün ilerlediğini, son 5 aydır konuşamadığını, yürüyemediğini ve işitmediğini anlatarak, "İnşaatlarda çalışarak geçimimizi sağlayamaya çalışıyorum. Çocuğuma yaklaşık 3 yıl önce hidrosefali tanısı konuldu. Beyni su topluyor. Bunu önlemek için oğlumun beynine bir alet yerleştirildi ancak alet tıkanıklık yaptı ve kullanılmaz hale geldi. Çocuğumu götürdüğüm doktorlar yeni bir alet takılması gerektiğini söylediler. Yurtdışından gelen bu aletin fiyatı 14 bin TL. Bu parayı inşaatlarda çalışarak kazanmam imkansız" dedi.  
 

HER HAFTA İĞNE YAPILIYOR 
14 yaşındaki Muhammet'in beyninde toplanan sıvıyı azaltmak için her hafta 680 TL'lik bir iğne yapıldığını da anlatan Mustafa Gedik, oğlunu yaşatmak için böbreğini satışa çıkardığını söyledi.   
 

"Yeter ki oğlum kurtulsun" diyen acılı baba, "Tek isteğim eskiden olduğu gibi okuluna devam etmesi, çok sevdiği top oynaması. Oğlum ne konuşuyor, ne yürüyor, ne de duyuyor. Doktorlar eğer 1,5 ay içerisinde bu alet takılmazsa doktorlar beynin büyüme yapacağını ve oğlumun öleceğini söylediler. Bu 1,5 ay içerisinde böbreğime ihtiyacı olan kişileri böbreğimi oğlumun tedavisi karşılığında vermeye hazırım" dedi. İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler