YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Obeziteden kurtuldu, doktorunu nikah şahidi yaptı
Obeziteden kurtuldu, doktorunu nikah şahidi yaptı
15 Ağustos 2016 09:24
Çocukluğundan beri fazla kilolarından kurtulamayan İzmirli Merve Şenbahar (25), azmetti ve 1,5 yılda 108 kilodan 52 kiloya düştü. Şenbahar, kendisini hastalıktan kurtaran doktorunu nikah şahidi yaptı.

İzmir’de yaşayan 25 yaşındaki Merve Şenbahar, çocukluğundan beri fazla kilo problemi yaşıyordu. Kiloları sebebiyle evlilik fikrinden hep uzak durduğunu söyleyen genç kadın, zayıflamaya karar verdi ve 1,5 yılda 56 kilo vererek 108 kilodan 52 kiloya düştü. 

Zayıflamaya başladıktan kısa bir süre sonra hayatının aşkı Yasin Demirhan (37) ile tanışıp evlenmeye karar veren Şenbahar, en mutlu gününde kendisini ameliyat eden "Kahramanım" dediği Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Serdar Kaçar’ı da nikah şahidi yaptı.

DOKTORUM BENİM KAHRAMANIM

Kilo verme sürecini anlatan Şenbahar, "1,5 yılda 56 kilo verdim. Zayıflama sürecim çok güzel geçti. Her şey çok normaldi. Keşke çok daha önce ameliyat olsaydım. Doktorum ve ekibimden çok memnundum. Doktorum Serdar Bey benim kahramanım. 

O yüzden nikah şahidim olmasını istedim. O da beni kırmadı. Hayatımın dönüm noktasını yaşatan bir kişi" dedi.

EĞER ÖNCE TANIŞSAYDIM BENİ BEĞENMEZDİ

Eşi Yasin Demirhan ile ameliyatın ardından tanıştığını belirten Şenbahar, "Eğer önce tanışsaydım beni beğenmezdi. Hatta kendisi de itiraf etti. Hem kilo verdim, hem eşimi buldum. 

Şimdi yuvamı kuruyorum. Bunlar doktorum Serdar Kaçar’ın sayesinde oldu. Hayatım bir anda değişti. Evliliği hiç düşünmüyordum ama şuanda evleniyorum. 

İnsanın kiloluyken psikolojisi bozluyor. Kendinizi beğenmiyorsunuz ama şuanda aynaya baktığımda çok mutluyum" diye konuştu.

ŞAHİTLİĞİ GURURLA KABUL ETTİM

Şenbahar’ın eşi Demirhan, "Kilolu halini beğenmeyeceğim konusu tabii ki bir espri ama o şuan kilo verdiği için çok mutlu. 

Hocasına sık sık teşekkür ediyor. Biz çok mutluyuz" derken, Şenbahar’ı ameliyat eden doktor Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Serdar Kaçar ise şunları söyledi:

"Merve, 1,5 yılda 56 kilo verdi. İçinden neredeyse bir insan çıktı. Biz sadece tetiği çektik. 

Merve kendi hayatını kendi değiştirdi. Başrolde o var. Yeni bir hayata başlarken benim nikah şahidi olmamı istedi. Ben de gururla kabul ettim. Onlara ömür boyu mutluluklar diliyorum." 


İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler