YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Obezite" konulu tiyatro gösterisi sahnelendi
"Obezite" konulu tiyatro gösterisi sahnelendi
15 Aralık 2015 15:52
MAPFRE Vakfı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığıyla gerçekleştirilen "Sağlıklı Yaşam" projesi kapsamında "Obezite" konulu tiyatro gösterisi sahnelendi.

Şair Mehmet Emin Yurdakul İlkokulunda sahnelenen tiyatro ile çocuklarda sağlıklı yaşam bilincini oluşturarak obezitenin görülme sıklığının azaltması amaçlanıyor.

İstanbul'daki okullarda 19 Ekim'de uygulanmaya başlanan projeyle 10 bin çocuğa ulaşılması hedefleniyor.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim Şube Müdürü Timur Tuğrul, etkinlikte yaptığı konuşmada, bu çağın sağlık alanındaki sorunlarının başında obezitenin geldiğini söyledi.

Hemen hemen bütün hastalıkların kökeninde çok büyük oranla obezitenin bulunduğunu ifade eden Tuğrul, "Uzmanlar hastalıkların kaynağının obezite olduğunu söylüyor. Düzensiz yemek yeme alışkanlığı buna neden olabiliyor. Gerçekleştirdiğimiz projelerle okullarda buna dikkati çekmeye çalışıyoruz" diye konuştu.

MAPFRE Vakfı Türkiye Sorumlusu Necla Aksoy da topluma yararlı çalışmaları hayata geçirmekten mutluluk duyduklarını ifade etti.

Proje kapsamında gelecek sonuna kadar İstanbul'un 39 ilçesinde toplam 10 bin çocuğa ulaşacaklarını ifade eden Aksoy, obezitenin Türkiye'de de yaygın bir hastalık olarak karşılarına çıktığını söyledi.

Mehmet Emin Yurdakul İlkokulu Müdürü Mehmet Nadir Ünal da "Sağlıklı Yaşam" projesi dolayısıyla bir araya geldiklerini, projenin 39 ilçe ile 125 okulda uygulanacağını bildirdi.

Konuşmaların ardından obezitenin anlatıldığı tiyatro gösterisi sahnelendi. Öğrencilerin sağlıklı yaşamı eğlenerek öğrenmesi hedeflenen tiyatro oyununa öğrenciler de aktif olarak katıldı.


AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler