YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Obama'nın okşadığı kedi Gli bir anda ünlü oldu
Agresifleşen Gli, kendini artık kimseye sevdirmediği için 'şöhret bozdu' yorumları yapılıyor
Obama'nın okşadığı kedi Gli bir anda ünlü oldu
09 Nisan 2009 / 08:00 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Obama'nın Ayasofya'yı ziyaretinde okşadığı Gli isimli sevimli kedi bir anda ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Agresifleşen Gli, kendini artık kimseye sevdirmediği için 'şöhret bozdu' yorumları yapılıyor. Obama ve ardından Başbakan Erdoğan'ın Ayasofya ziyaretinde sevdiği sevimli kedi bir anda meşhur oldu. Gli isimli kedinin şeceresi de ortaya döküldü. Ayasofya doğumlu kedinin adı gri renginden dolayı 'Gri'. Ancak Ayasofya çalışanları şaşı olan kediye 'komiklik olsun' ismimi verdiler.


KADROLU PERSONEL


Gli diğer altı kedi arkadaşıyla birlikte Ayasofya'nın adeta kadrolu personeli gibi çalışıyorlar. Kediler Ayasofya'yı farelerden koruyor. Kedilerin hepsi düzenli olarak veteriner kontrolünden geçiriliyor. Papa da Ayasaofya'ya geldiğinde kedi eteklerine sürünmüş gazetelere haber olmuştu.


KİLO ALDI


Gli, Obama okşarken çekilen fotoğraflarından sonra hem turistlerin hem de medyanın ilgi odağı oldu. Gelen ziyaretçilerin kedi maması ve sosisle beslediği Gli çok yemekten artık yerinden kımıldayamaz hale geldi. Yoğun ilgiden dolayı agresifleşen ve kendini artık kimseye sevdirmeyen Gli için Ayasofya'da 'şöhrete yenik düştü' yorumları yapılıyor.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler