YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O Tünel Kapandı Bolu Dağı Esnafı Bayram Etti
O Tünel Kapandı Bolu Dağı Esnafı Bayram Etti
26 Aralık 2015 01:02
Geçtiğimiz yıllarda İstanbul ile Ankara arasındaki bağlantıyı sağlayan önemli yollardan birisi olan Tem otoyolunda Tünel yapılarak Bolu Dağı'ndaki ulaşım kolaylaştırılmak istenmişti. Bu olay sonrası Bolu Dağı esnafı kötü olmuştu. Şimdi ise tünel kapandı e

TEM Otoyolu Bolu Dağı Tüneli'nin, üst bina tamir çalışması nedeniyle kapatılarak, ulaşımın D-100 Karayolu Bolu Dağı geçişinden sağlanması bölgede bulunan esnafın yüzünü güldürdü.

TEM Otoyolu Bolu Dağı Tüneli'nin, üst bina tamir çalışması nedeniyle kapatılarak, ulaşımın D-100 Karayolu Bolu Dağı geçişinden sağlanması, iki günlüğüne de olsa bölgede bulunan esnafın yüzünü güldürdü.

Güzergahta dinlenme tesisi işleten Talat Zaman, Anadolu Ajansı AA muhabirine, tünelin kapanmasıyla işlerinin yüzde çehre arttığını söyledi. İki gün boyunca işletmesinde hiç abes yer olmadığını vurgulayan Zaman, şöyle konuştu:

"Aniden bir yığılma oldu ve hizmet vermekte sıkıntı yaşadık. Ara fasıla kapanma olduğunda bu yoğunluğu yaşıyoruz. Bolu Dağı'nın ayrı bir cazibesi mevcut ve vatandaşların buraya karşı hususi bir ilgisi mevcut. Oksijen bol, hava temiz, yeşil bir tabiat ve elbette etin lezzeti. Vatandaşların öncelikleri arasında yer alan bir bölüm. Her şey tabii olunca alaka de yüksek oluyor."

Bölge esnaflarından Esnaf Ferda Yıldırım ise iş yerinde iki günde anormal bir alıcı artışı yaşadıklarını vurgulayarak, tünelin kapanmasının işlerini büyük oranda arttırdığını belirtti.

"ULAŞIMIN AKSAMASINI İSTEMEYİZ AMA MEMNUNUZ" 

Ulaşımın aksamasını istemediklerini ancak alıcı potansiyelinden de memnun kaldıklarını anlatan Yıldırım, "Bolu dağı nostaljik bir alan ve insanların buraya gelmesi bizi mesut ediyor. Küçük esnaf olarak bu durumdan oldukça memnun kaldık. Mecburen bu istikameti kullanan sürücülerin de bu durumdan çok şikayetçi olduğunu söyleyemeyiz" diye konuştu.

Üst bina tamir çalışması nedeniyle dün sabahtan itibaren İstanbul istikametine, Abant Kavşağı-Kaynaşlı Kavşağı arasında D-100 karayolundan verilen vasıta trafiği, bu akşam tamamlanan tamir çalışmalarının ardından yine TEM Otoyolu Bolu Dağı Tüneli'nden sağlanmaya başladı.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler