YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O öğreci PKK saldırısını anlattı
O öğreci PKK saldırısını anlattı
10 Ekim 2012 18:52
Diyabakır'da PKK'nın okul saldırısından yaralı kurtulan öğrenci Necat Oruç ilk kez konuştu

Terör örgütü PKK sempatizanları tarafından Diyarbakır'da Şehit Lisesi'ne düzenlenen saldırıda gözünden ve göğsünden yaralanan 12. sınıf öğrencisi Necat Oruç'un tedavisi sürüyor. Necat Oruç, Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde geçirdiği ameliyat sonrasında yoğun bakım ünitesine alındı. Oruç, yaralandığını hastanede fark ettiğini dile getirdi.

 Terör örgütü PKK, son haftalarda okullara yönelik saldırılara başladı. Örgüt yandaşları, son olarak dün Diyarbakır ve Şırnak'ta saldırı gerçekleştirdi. Diyarbakır'da Şehitlik Lisesi'ne düzenlenen saldırıda okul öğretmenlerinden Yusuf Karataş, Gülay Binay ve 12. sınıf öğrencisi Necat Oruç yaralandı. Yaşanan saldırı sonrasında yaralılar çeşitli hastanelere kaldırıldı. Patlama nedeni ile gözünden ve göğsünden yaralanan lise öğrencisi Oruç, Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

 Geçirdiği ameliyat sonrasında yoğun bakım ünitesine alınan Oruç'a Cihan Haber Ajansı (Cihan) ulaştı. Yoğun bakımda gözetim altında tutulan Oruç'un yorgun olduğu, konuşurken zorluk çektiği gözlendi. Bombalı ve molotof kokteylli saldırıdan yaralı olarak kurtulan Oruç, yaşadıklarını şöyle anlattı: "5-6 kişi, okulun arka kapısına, 5-6 kişi de ön tarafa geldi. Ön tarafa gelenler içeriye giremedi. Diğerleri okulun içine girdiler. Molotof attılar. Yukarı çıktılar, bir şey patladı, kalktım bu haldeyim. Hastaneye kaldırdılar. Gerisini hatırlamıyorum. Okula molotof, ses bombası falan attılar. Bu yaraların burada farkına vardım."

CHA
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler