YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O kaza hayatına mal oldu!
O kaza hayatına mal oldu!
29 Ocak 2011 14:01
Yağmurda kopan elektrik kablosu Anadolu Lisesi 9. Sınıf öğrencisi Nazım Emir'in üstüne düştü... O kaza Nazım'ın hayatına mal oldu. Şimdi Nazım ne konuşabiliyor ne de yürüyebiliyor...

Yağmurlu bir havada kopan elektrik kablosunun üzerine düşmesi sonucu bilinç kaybı, konuşma, çiğneme, yürüme gibi yeteneklerini kayıp eden Elazığ Karakaya Anadolu Lisesi 9. Sınıf öğrencisi Nazım Emir kendisine uzatılacak bir yardım elini bekliyor.

Yağan yağmurun evlerinin içine girmemesi için çaba gösterirken üzerine düşen yüksek gerilim hattına kapılan 15 yaşında ki Nazım Emir, bilinç kaybı, konuşma, çiğneme, yürüme gibi yeteneklerini kayıp etti. Yaklaşık 16 gün hastanede yoğun bakımda kalarak bir çok yeteneğini kayıp etmiş şekilde hayata dönen Nazım için okuduğu Kaya Karakaya Anadolu lisesi yardım kampanyası başlatırken, gözü yaşlı aile çocuklarının modern bir merkezde tedavi edilmesi için kendilerine uzatılacak bir yardım eli bekliyor. Son derece başarılı bir eğitim hayatı devam ederken, hayatı kararan Nazım çiğneme yeteneğinden uzak mama ile beslenebiliyor. Hiçbir yerden geliri olmayan Baba Murat Emir'in çaresizlik içinde bekleyişi devam ediyor. Baba Murat Emir, "17 Temmuz yağmurlu bir günde evimizin kapısının önünde ki elektrik direğinden kablo düştü çocuğun üzerine. Çocuğum 16 gün yoğun bakımda kaldı. 40 Gün Nöroloji servisinde kaldık dan sonra eve çıkardık çocuğu. Halen çocuğum konuşamıyor, çiğneyemiyor, yürüyemiyor. Ayak da durabiliyor ama kendi başına yürüyemiyor. Tedavi yapılması lazım Elazığ'da yapılacak bir şey yok. İmkanımız da yok. Daha iyi bir tedavi görmesi lazım. yardım bekliyoruz" diye konuştu.

Nazım Emir için okuduğu Kaya Karakaya Anadolu Lisesi afiş bastırarak ona uzatılacak yardım elinin bir an evvel harekete geçmesi için kamoyunu göreve davet ediyor (İHA)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler