YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O kadın 'duran adam'ları protesto etti!
O kadın 'duran adam'ları protesto etti!
21 Haziran 2013 22:16
Taksim Meydanı’nda dün bikini ile eylem yapan bir kadına tepki gösteren ve ‘laz kadın’ olarak gündeme gelen yaşlı kadın, bugün de aynı yerde eylem yapan başka bir gruba tepki gösterdi.

Dün Taksim Meydanı’nda bikinili eylem yapan kadına gösterdiği tepki ile gündeme gelen ‘laz kadın’, bugün yine Taksim Meydanı’nda ortaya çıktı. Gezi Parkı merdivenlerinin önünde ‘duran adam’ eylemi yapan grubu protesto eden yaşlı kadını araya giren polis ekipleri uzaklaştırdı.
 
Olay akşam saatlerinde bir grup eylemcinin gezi parkı karşısına geçip parka yüzlerini dönerek durma eylemi yapmasıyla başladı. Bu sırada eylemci grubun önüne geçen laz kadın, dün bikinili kadına yönelik tepkisini bugün de ‘duran adam’ eylemcilerine gösterdi. Boynunda Türk Bayrağı ile meydana çıkan laz kadın, göstericilere eylemlerini sonlandırın evlerine dönmelerini istedi.
 
“Türk'e Türk'ten başkasından fayda yok”
 
İsmi öğrenilemeyen yaşlı kadın, “Ben ablanız olarak kimseye yanlış yapmam. Ama birileri bizi birbirimize düşürüyor. Lütfen artık buna uyanın. Türk’e Türk’ten başkasından fayda yok, bunu anlayın artık” diye seslendi.
 
“Atatürk'ü seviyorsanız bu ülke için çalışan ”
 
‘Yabancı medya sizleri nasıl gösteriyorsa beni de gösterecek’ diyerek sözlerini sürdüren yaşlı kadın, yabancı yayın organlarına yönelik; “Bu vatanı sevmeyeni nasıl gösteriyorsa beni de göstermek zorundasınız. Yeter artık bu oyunu bozun. Herkes herkesi sevmek zorunda değil. Biz 6 kardeşiz, ama hiçbirimiz aynı değiliz. Kimimiz Trabzonspor’u, kimimiz Galatasaray’ı tutar, kimisi de Beşiktaş’ı tutar. Hepimiz aynı yemeği sevmek zorunda değiliz. Kimimiz ekşi sever kimimiz tatlı sever. Atatürk’e zarar veriyorsunuz. Atatürk’ü seviyorsanız bu ülke için çalışın, oyunlara gelmeyin” diye haykırdı.
 
Protesto sırasında devreye giren sivil polisler yaşlı kadını sakinleştirmeye çalıştı. Yaşlı kadın sivil polislerin ‘şov yapıyorsun’ sözlerine de tepki gösterdi. Yaşlı kadın şov yapmadığını ve bugün bilinçli bir şekilde parka geldiğini ve tepkisini dile getirmek istediğini anlattı. Yaşlı kadın daha sonra polisler tarafından alandan uzaklaştırdı.
 
Bu sırada Taksim Gezi Platformu üyesi olduğunu ifade eden bir vatandaşta yaşlı kadının yapılan eylemleri provoke etmeye çalıştığını ileri sürdü.
 
Yaşlı kadın ve göstericiler arasında yaşanan gerginlik yaşlı kadının Gezi Parkı’ndan uzaklaştırılmasıyla son buldu.İHA

23:04
 // ABARTMAYALIM
Bırakın dursunlar, bu eylem zararsız ve barışcıl eylemdir. Biz işimize bakalım. Kendimize de özeleştiri yapalım. Doğrusunu söylemek gerekirse teknik ve donanım açısından, gerek düşünce ve üretkenlik, ve gerekse eğitim yönünden onlardan gerideyiz. Bu bizim kabahatimiz yada onların başarısından değil, sahip oldukları maddi imkanlarından dolayıdır. Elit kesimin, elit okullarında eğitim almışlar. Eğitimli olmaları haklı olmalarını göstermez tabi, ama adamlar sosyal medyada bizden üstün. Bırakın kimseye zarar vermedikçe, isterse yıllarca beklesinler. Amaçları çevre ise, biz de katılalım onlara....
21 Haziran 2013 23:04
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler