YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O anneden inanılmaz sözler!
Türkiye o anneyi konuşuyor... Gölcük'te 2 aylık bebeğini evde bırakıp tatile gitti, bebek öldü. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, bebekle ilgili inceleme başlatıldığını açıkladı.
O anneden inanılmaz sözler!
22 Ekim 2013 / 15:10 Güncelleme: 22 Ekim 2013 / 15:48

Seçil M.D'nin ifadesi de şaşkınlık yarattı.

Bebeğini evde bırakıp 9 günlüğüne tatile giden genç kadın şunları söyledi:

"Hamileliğimi çevremden ve ailemden gizledim. İstenmeyen bir hamilelik yaşadım. Ancak hamile olduğumu öğrendiğimde kürtaj için zaman geçmişti. Bu nedenle hamileliğimi herkesten sakladım. Ailemin bebekten haberi olmadığı için Hatay'a götüremedim. Karnını iyice doyurup Hatay'a gittim. Birkaç güne dönecektim. Ama olmadı. Öleceği hiç aklıma gelmemişti. Uyuyup uyanır, verdiğim mama yeter diye düşündüm. Eve geldiğimde ilk aklıma gelen şey onu doyurmak oldu. Ancak hareketsiz yatıyordu. Hazırladığım mamayı içmeyince doktora götürdüm, öldüğünü söylediler."

Bakan Şahin: İnceleme başlatıldı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, bebekle ilgili inceleme başlatıldığını açıkladı.

Korkunç olayın ayrıntıları netleşiyor

Kocaeli Gölcük'teki olayın ayrıntıları da netleşiyor. Sınıf anne, ölüme terkettiği ve ismini Berk koyduğu iki aylık gayrimeşru bebeğini ailesinden de gizlemiş. Bebeğin babası olduğu iddia edilen polis memuru ilişki kurduğu öğretmenin daha önce evlenip boşandığını öğrenince ilişkisini kesmiş.

İddiaya göre olay şöyle gelişti: Gölcük Yazlık’taki bir ilkokulda sınıf öğretmeni olan ve 2 yıl önce evlilik yapan ve boşanan Seçil M.D. (34), Adana'da görev yapan polis memuru T.A. ile ilişkiye girdi. Seçil M.D., bu ilişkiden hamile kaldı. Ancak, polis memuru T.A., D.’nin daha önce evlenip boşandığını öğrenince ilişkisini kesti.

Öğretmen D., hamile kaldığını herkesten sakladı ve karnındaki bebeği de aldırmak istemedi. Seçil M.D., bebek 35 haftalık olunca Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi'nde erken doğum yaptı. Hayati tehlikesi bulunan bebek, Gölcük’teki hastanede küvez bulunmadığı için Gebze Özel Yüzüncü Yıl Hastanesi’ne sevk edildi.

Yanlarına da yastık koymuş

Bebek, burada 19 gün küvezde kaldı. Bebek iyileşince hastane bebeği anne Seçil M.D.’ye teslim etti. Seçil M.D., resmi kimlik çıkarmadığı ancak ismini Berk koyduğu öğrenilen bebeğini evine getirerek bakmaya başladı.

Gayri meşru ilişkiden doğurması sebebiyle, bebeği kendi ailesinden de sakladı. D., bebeği çevresinden de gizlediği, bebeğinin olmasına rağmen okuldaki görevini sürdürdüğü kaydedildi. Seçil M.D., okula gidince iddiaya göre bebeği arkadaşlarına bıraktı. D., 9 günlük Kurban Bayramı tatili için Hatay’ın Erzin ilçesindeki ailesinin yanına gitmek için bilet aldı. D., tatile çıkarken bebeği evde yalnız bıraktı. D.’nin bebeğin düşmemesi için yanlarına yastık koyduğu öğrenildi.

Söylediği isim de doğru çıkmadı

Gölcük savcılığının olayı polisin elinden aldığı ve tahkikatı kendisinin yürütmeye başladığı öğrenildi. Seçil M.D.’nin verdiği ifadesinde, “Herhangi bir psikolik tedavi görmüyorum. Bu doğrultada ilaçta kullanmıyorum.” dediği öğrenildi. Seçil M.D.’nin psikolijik tedavi gördüğüne dair belge ve bulguya da ulaşamadığı öğrenildi. Ancak yapılan araştırmada, Seçil M.D.’nin eğitim camisında dengesiz davrandığı ileri sürüldü.

Seçil M.D.’nin ‘Neden bebeği evde bırakıp tatile gittin?’ sorusuna ise cevap vermediği kaydedildi. Ancak zanlının avuktanının uyarması üzerine D.’nin ‘Bebeği Hale diye bir arkadaşıma bıraktım. Anahtarı da ona verdim. O gelip ara sıra bakacaktı’ dediği iddia edildi. Ancak yapılan araştırmada böyle bir ismin bulunmadığı kaydedildi.

YAV HE HE!
 // DÜNYANIN EN ZIR DELİ ADAMI
Yok kadının psikolojik sorunları varmış, yok depresyondaymış da, yok toplum baskısından dolayımış mış da mış mış... Savunun savunun! Nereye kadar!? Yok ağa! Deli de olsa, sapık da olsa, cana kıyan cezasız kalmamalı. Ulan aklı olmayan bir hayvan bile yavrusu için kendi canını siper ederken, yırtıcı diğer hayvanlara, beni ye yavrumu yeme derken, siz hangi akıldan bahsediyorsunuz. Ben sizin insanlığınızın ta! Ya neyse....
22 Ekim 2013 Salı 22:40
BEBEK KATİLİ
 // KÜRTAJCILAR AYAKTA
Hadi bakalım kürtajcılar! Utanmadan, yüzsüzce bunu da savunun. Neden sesiniz soluğunuz çıkmıyor. Bunu yapan cani kadının başı azbuçuk kapalı olsaydı, kızılca kıyameti koparırdınız değil mi? Pis ekşiciler! Neden bu kadını eleştirirken yüzeysel eleştiriyorsunuz. Hele o kadın bir başörtülü olaydı, vay anam vay! Bildiğin Gezici, laikçi, tiki lanet bir kadın işte! Bu mu sizin çağdaş kadın anlayışınız!...
22 Ekim 2013 Salı 17:55
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler