YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O ana hayatını kaybetti
O ana hayatını kaybetti
05 Ocak 2011 13:48
Başbakan Erdoğan'ın 2006 yılında yaptığı bir ziyaret sırasında "Ananı da al git"diye çıkıştığı çiftçi Kemal Öncel annesini kaybetti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 11 Şubat 2006'daki Mersin ziyareti sırasında "Ananı da al git" dediği çiftçi Kemal Öncel'in 76 yaşındaki annesi Ümmü Öncel, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.   

Mersinli çiftçi Kemal Öncel'in kalp ameliyatı geçiren annesi Ümmü Öncel, 4 Kasım tarihinden bu yana tedavi gördüğü Mersin Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde bugün sabah saat 03.00 sıralarında vefat etti.   

Annesinin ölümüyle gözyaşlarına boğulan çiftçi Kemal Öncel, sabah cenazeyi almak için geldiği hastane morgunda ikinci bir şok yaşadı. Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından gönderilen cenaze aracındaki 4 tabutun da 'Hıristiyan tabutu' olduğunu öne süren Öncel, cenazeyi bu tabutlara koymayı reddetti. "Milletin dinini de yok ediyorlar. Bugünkü Diyanet, Hıristiyan lobisi oluşturmuş İslam dinine darbe vuruyor. Benim cenazem Hıristiyan tabutu ile kalkamaz. Biz hak ararız, biz efendi insanlarız, biz şovmen de değiliz provokatör de değiliz" diyen Öncel, Müslüman tabutu getirilmesini istedi. Bunun üzerine cenaze aracı, morgdan ayrıldıktan bir süre sonra Müslümanlığa uygun bir tabutla geri geldi. Tabutun değiştirildiğini gören Öncel, yakınlarıyla birlikte annesi Ümmü Öncel'in cenazesini morgdan çıkararak cenaze aracına koydu. Bu sırada gözyaşı döken Kemal Öncel, daha sonra cenaze aracı ile birlikte Kuyluk'taki evine hareket etti.   

Kemal Öncel, cenazeyi almadan önce hastana önünde yaptığı açıklamada, annesinin daha önce by-pass olduğunu ve bir süre sonra da kalp ameliyatı olmak zorunda kaldığını belirterek, "Ameliyat başarıyla geçti ama yoğun bakım döneminde 16 gün uyanamadı, bugün kaybettik. Allah'tan geldik Allah'a döneceğiz, buna inanıyoruz. Biz çok acılar çektik. CHP Lideri Sayın Kılıçdaroğlu bizim evimizi şereflendirdiği zaman annemin orada bir sözü vardı; 'Allah onun da hakkında hayırlısı neyse onu versin' demişti. Bir anne, kendisine hakaret eden bir kişiye karşı iyilik düşünüyor, düşünebiliyor musunuz? Ben acıları yaşayan bir insan olarak diyorum ki; Türkiye'nin analara küfreden değil, anaların elini öpen başbakanlara ihtiyacı vardır" diye konuştu.  

4 çocuk annesi Ümmü Öncel'in cenazesi, öğle namazının ardından merkez Mezitli ilçesindeki Kuyluk Mezarlığı'nda toprağa verilecek. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da 12 eylülde yapılan referandum öncesi Kemal Öncel'in annesini ziyaret edip elini öpmüştü.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler