YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nuri Pakdil: Kalbimin üzerinde bir tül gibi Kudüs vardır
Nuri Pakdil, "Yaşasın ezeli ve ebedi ulu önderimiz Hazreti Muhammed'e olan sarsılmaz bağlılığımız. Kalbimin bir yarısı Mekke, diğer yarısı Medine; üzerinde bir tül gibi Kudüs vardır" dedi.
Nuri Pakdil: Kalbimin üzerinde bir tül gibi Kudüs vardır
26 Ocak 2015 / 07:10 Güncelleme: 26 Ocak 2015 / 11:03

Nisa-ül Aksa Derneği, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Genç Memur-Sen’in ortaklaşa düzenlediği, "Bir Hayal Kur Filistin’e Dair, Bir Şiir Yaz Mescid-i Aksa’ya Ait" başlıklı şiir yarışmasının ödül töreni, Ali Emiri Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Törene, edebiyat ve eğitim camiasından çok sayıda davetli katıldı. Mescid-i Aksa konulu şiir yarışmasının ödülleri, Nuri Pakdil'in de hazır bulunduğu programda sahiplerine takdim edildi. Dereceye giren öğrenciler hediyelerini, Nuri Pakdil ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, İstanbul Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Adalı ve Genç Memur Sen İstanbul İl Başkanı Mustafa Yılmaz'ın elinden aldı. Program, yazarların kısa konuşmalarından sonra Ammar Acarlıoğlu’nun konseri ile sona erdi.

88 okuldan 293 öğrenci katıldı

Ödül törenin açılış konuşmasını yapan Nisa-ül Aksa Derneği Yönetim Kurulu başkanı Esra Demirci, şiir yarışmasının düzenlenmesinde ve Mescid-i Aksa davasının gündeme getirilmesinde emeği olan herkese teşekkür etti. "Akif İnan'a ithaf ettiğimiz şiir yarışmamıza İstanbul genelindeki 88 okuldan 293 öğrencimiz katıldı" diyen Demirci, "Bu onurlu ve bereketli Kudüs davasında; fethini arzu ettiğimiz Kudüs sevdasında, silahı kalem edinen gençler dünyaya sesleniyor: Mescid-i Aksa bizimdir ve bizim kalacaktır. Yüreği Aksa aşkı ile dolu olan, rotasını direnişin sembolü olan Mescid-i Aksa'ya çeviren vefakar Mü'minlere teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Pakdil: Kalbimin üzerinde bir tül gibi Kudüs vardır

Düzenlenen etkinliğin onur konuğu olan Nuri Pakdil ise sözlerine, "Dostlarım, sizleri antifaşist, antiemperyalist, antikapitalist ve anti firavunist duygularımla selamlıyorum" diyerek başladı ve şöyle devam etti: "Yaşasın ezeli ve ebedi ulu önderimiz Hazreti Muhammed'e olan sarsılmaz bağlılığımız. Kalbimin bir yarısı Mekke, diğer yarısı Medine; üzerinde bir tül gibi Kudüs vardır."

Yazı hayatında Nuri Pakdil’in önemli bir yeri olduğunu vurgulayan Gazeteci Yazar Ali Haydar Haksal ise konuşmasında, "Hamdolsun, Nuri abim gibi birçok değerli büyümüzün açtığı yolu sürdürme gayreti bize nasip oldu. Yarışmayla ilgili Kudüs bilinçli şiirlerin, özellikle genç arkadaşların yüreğine akan duygunun, düşüncenin bizler tarafından da hissediliyor olmasının önemli olduğunu düşünüyorum. Tabi çok iyi niyetli yazılmış şiirler vardı. Kendi amatör ruhları içinde yazılmış şiirler vardı. Genç kardeşlerimize tavsiyem yazmayı bırakmasınlar. Büyüklerimizin açtığı yol bizlere vesile oldu. Sizlerde ilerde çok daha iyi yerlerde olabilirsiniz. Yarışmaya katılan tüm kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Hepinize sevgilerimi sunuyorum" ifadelerine yer verdi.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler