YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nisan ayında gidilecek en güzel 6 yer!
Nisan ayında gidilecek en güzel 6 yer!
10 Nisan 2014 14:48
Havaların ısınmaya başladığı, güneşin sıcak yüzünü gösterdiği ve doğanın yeniden harekete geçtiği Nisan ayı, seyahat etme dürtülerini de harekete geçirmeye başladı.

İnternetten uçak bileti ve otel fiyatları karşılaştırıp satın alma imkanı sağlayan Enuygun.com’da Analist olarak görev yapan Tuğba Hacıbayramoğlu, tatil aylarının geldiğinin de müjdecisi olan Nisan ayında gidilebilecek yerleri araştırdı.Doğayla baş başa kalınabilecek ya da kültür turları yapılabilecek bu geziler için Çarşamba gününe denk gelen 23 Nisan tatilinden de yararlanılabilir. Üstelik kısa bir Nisan tatili ile kış yorgunluğunu atarak yaza zinde girmek de mümkün olduğunu söyleyen Enuygun.com’da Analisti Tuğba Hacıbayramoğlu, Nisan ayyında görülebilecek en güzel 6 yeri belirledi.

Enuygun.com’un araştırdığı Nisan ayı tatil yerleri listesinin başında Abant var. Uzun yürüyüşler ile oksijen depolama fırsatı sunan Abant’ın İstanbul ve Ankara’ya yakın olması nedeniyle çok tercih edildiğini belirten Hacıbayramoğlu, “Gölün etrafında 4 ve 5 yıldızlı konaklama yapabilecek oteller var. Aynı zamanda at ya da bisiklet ile göl çevresinde gezintiler yapılabilir. Abant yolu üzerinde sucuk, et mangal yapma imkânı sunan çok sayıda tesis ve lokanta da bulunuyor. 40 dakikalık mesafede bulunan ve tarihi bir kasaba olan Mudurnu da buralara kadar gelinmişken ziyaret edilebilir. Ayrıca Bolu şehir merkezinin biraz yukarısındaki Gölcük gezisi de başka bir alternatif! Abant, arabayla İstanbul’a 2,5-3 saat, Ankara’ya da 1,5-2 saat mesafede bulunuyor. Benzer şekilde Şile, Ağva ya da Bursa Mudanya’daki Tirilye de Nisan ayında yakın yer kaçamakları için oldukça uygun” dedi.

Hacıbayramoğlu bu ay keyifle gezilebilecek diğer yerleri de şöyle açıkladı; Kültür ve tarih dolu bir yolculuk yapmak isteyenlerin ise Safranbolu’yu mutlaka görmesi gerektiğini belirten Hacıbayramoğlu, “UNESCO tarafından koruma altına alınan Safranbolu evlerinin birçoğu bugün otel olarak işletiliyor. Burası Osmanlı dönemi mimarisinden örnekler görebilebilecek üstelik başka hiçbir yapılaşmanın olmadığı yegâne yer.”, yorumunda bulundu.

Güney kıyılarında bulunan ve son yılların popüler ama hala bakir kalabilmiş Faralya köyü de Enuygun.com’un Nisan ayı tatil yeri alternatifleri arasında yer alıyor. Fethiye’ye 25 km, Ölüdeniz’e 15 km mesafedeki Faralya ya da diğer adıyla Güzelyurt Köyü, harika günbatımı manzarası ile hem bahar hem de yaz tatili için ideal! Konaklama için köydeki dünyaca ünlü butik oteller tercih edilebileceği gibi Fethiye merkez ya da Ölüdeniz otellerinde de kalınabilir. Nisan ayında denize de girilebilecek Faralya’da, Kral mezarları, Kelebekler Vadisi ve Saklıkent görülmesi gerekenler arasında yer alıyor. Ekstrem spor düşkünleri ise bölgede yamaç paraşütü yapabilir.Şirince ise özellikle İzmir ya da Ege bölgesinde yaşayanların kısa bir tatil için tercih edilebileceği bir yer! Üstelik bu terk edilmiş Rum köyünün yakınlarındaki Efes Antik kenti ve Meryem Ana evi zamana yolculuk yapmak isteyenler için de ideal."

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler