YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nene ve torunu soba kurbanı
Nene ve torunu soba kurbanı
15 Mart 2014 22:17
Denizli’de öğle saatlerinde aynı odada uykuya dalan nene ve 5 yaşındaki torunu sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybetti.

Olay Denizli’nin Muratdede Mahallesi 223-4 sokakta meydana geldi. Bir süre önce eşinden boşanan Pınar Öztay, annesi Saadet Öztay ve kızı Melike Yılmaz ile aynı evde yaşamaya başladı. Bir süredir iş arayan ve bugün bir tekstil firmasında işe başlayan Pınar Öztay kızını annesi Saadet Öztay’a (64) emanet etti.

Anneanne Saadet Öztay ve torunu Melike Yılmaz öğle saatlerinde havanın da sıcak olmasının ardından sobayı kapatarak uykuya daldı. Bu sırada bacanın da tam olarak çekmemesiyle sobadan sızan gaz anneanne Saadet Öztay ve torunu Melike Yılmaz’ı zehirledi. Ailenin bir yakınının eve gelmesiyle ortaya çıkan zehirlenme olayının ardından eve ambulans ve polis ekipleri geldi.

112 acil servis ekipleri nene ve torunun hayatını kaybettiğini belirlerken, olay yeri inceleme ekipleri evde uzun süre inceleme yaptı. Aynı gün hem annesini hem de kızını kaybeden Pınar Öztay’ı yakınları sakinleştirmeye çalışırken, eve gelen savcının da yaptığı işlemlerin ardından nene ve torununun cesedi otopsi yapılmak üzere Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı.

Polis zehirlenme olayıyla ilgili soruşturma başlattı.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler