YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ne yaptın amca!
Emekli maaşını çekmek isteyen yaşlı adam bir gençten yardım istedi.Hesapta normalin üzerinde para olduğunu söyleyen kişi kartı geri verdi. O sırada da para çekme işlemini yaptı. Kartı geri veren şahıs adamın arkasından 300 lirayı cebine indirdi.
Ne yaptın amca!
30 Eylül 2010 / 14:11 Güncelleme: 30 Eylül 2010 / 14:58

Malatya'da kendisinden yardım isteyen yaşlı emekli şahısın bankamatiği ile hesaba bakan genç, yaşlı şahısın 300 TL tutarındaki parasını alma anı güvenlik kamerasına saniye saniye kaydedildi. 

 

Olay, Malatya merkezdeki bir banka şubesinin ATM'sinde meydana geldi. R.Ö. adlı emekli yaşlı şahıs, maaş hesabında para olup olmadığını öğrenmek için ATM'ye geldi. O esnada bankamatikten para çeken M.T. adlı genç, şahısın bankamatiğini alarak yardımcı olmaya çalıştı. Yaşlı şahısın şifresini yazarken, ar8kasını dönen genç, yaşlı şahısın "Ne kadar para var"  demesi üzerine, normalin üzerinden bir rakam söyledi. Bunun üzerine yaşlı şahıs,. 'Sen yanlış hesaba bakmışsın' diyerek kartını istedi. Kartı geri veren M.T, o esnada hesaptan 300 TL'yi çekmek için işlem yaptı. Yaşlı şahıs, kartını alıp uzaklaşırken, genç ise parayı alarak gitti.Yaşlı şahısın şikayetti üzerine yakalanan M.T, aldığı parayı geri iade etti. Yankesicilik iddiası ile adli makamlara sevk edilen M.T. serbest bırakıldı.
 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler