YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
N.Ç davasında karar
N.Ç davasında karar
16 Ocak 2013 20:15
Yargıtay'ın "kısmi bozma" kararıyla yeniden görülmeye başlanan N.Ç. davasında, mahkeme 26 sanıktan 25'ini 7 ile 9 yıl arasında değişen oranlarda hapis cezasına çarptırdı.

Mardin 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve N.Ç'nin yaşının küçük olması nedeniyle mahkemenin ''gizlilik'' kararı aldığı duruşmaya, avukatlar katıldı.

Duruşma sonrasında gazetecilere açıklama yapan N.Ç'nin avukatlarından Erdal Kuzu, mahkemenin, 26 sanıktan 25'ine 7 ile 9 yıl arasında değişen hapis cezası, bir sanık hakkında ise ''düşme kararı'' verdiğini söyledi.

2002 yılında 13 yaşında olan N.Ç'nin, iki kadın tarafından para karşılığı erkeklere pazarlandığı gerekçesiyle aralarında devlet memurlarının da bulunduğu 26 kişi ve küçük kızı pazarladıkları öne sürülen 2 kadın hakkında dava açılmıştı.

Mardin 1. Ağır Ceza Mahkemesi, 25 sanığa alt sınırdan 5 yıl ceza vermiş ve iyi hal indirimiyle sanıklar 3 yıl 2 ay ile 4 yıl 10 ay arasında değişen hapis cezalarına çarptırılmıştı. Ancak Yargıtay'ın kısmi bozma kararı üzerine davanın görülmesine yeniden başlanmıştı.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler