YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mustafa Koç karısı ve çocukları kimdir?
Mustafa Koç karısı ve çocukları kimdir?
21 Ocak 2016 12:12
Mustafa Koç, bugün geçirdiği kalp krizinin ardından hayata veda etti. Mustafa Koç ardında karısını ve çocuklarını bıraktı. Ünlü iş adamının karısı, çocukları ve yakınları hastaneye akın etti. Mustafa Koç'un karısı çocukları kimdir?

Ünlü işadamının ani ölümü karısı ve çocuklarını büyük bir şoka soktu. Sabah saatlerinde spor yaparken kalp krizi geçiren ardından tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybeden Mustafa Koçun karısı, çocukları ve ailesi hastaneye akın etti.

Mustafa Koç, 1960 yılında Ankara’da doğan Mustafa Koç, Koç Ailesi’nin 3. Kuşak üyesi ve Rahmi M. Koç‘un en büyük oğludur. Kardeşleri Ömer Mehmet Koç (1962) ve Ali Yıldırım Koç (1967)’tur.

Mustafa Vehbi Koç, İsviçre'de Lyceum Alpinum Zuoz (1980) ve ABD'de George Washington üniversitelerinden mezun oldu.

4 Nisan 2003 yılından bu yana Koç Holding yönetim kurulu başkanı olan Mustafa Vehbi Koç, Fenerbahçe Spor Kulübü kongre üyeliği ve İstanbul Golf Kulübü'nün başkanlığını da yapıyordu.

Mustafa Vehbi Koç, Caroline Giraud ile evli olup iki kız çocuğu (Esra ve Aylin) babasıdır. Almanca ve İngilizce bilmekteydi.

Koç Ailesi, zengin bir Türk ailesidir. Kendi çalışmasıyla Türkiye'nin en zengin adamı olan Vehbi Koç ile başlar. Aile, Vehbi Koç'un kurduğu Türkiye'nin en büyük şirketi olan Koç Holding'in yönetimindedir.

MUSTAFA KOÇ'UN KARISI CAROLİNE GİRAUD KİMDİR?

İzmir’in en önemli levanten ailelerinden Giraud’ların kızı olarak 1969’da İzmir’de doğdu. Büyükbabasının dedesi Fransa’dan İzmir’e yerleşmişti. Ailesi Fransa’da yaşadığı yıllarda, devlet memuru olarak çalışırken İzmir’e taşındıktan sonra kısa bir süre kuru meyve ticareti ile ilgilendi. Ardından 1700’lerin sonunda pamuk, yün, iplik işine girdi.

Giraud Ailesi, o kendini bildi bileli İzmir Yün Mensucat’ın sahibi. Modanın ne kadar büyük bir endüstri olduğunu daha küçük yaşta öğrendi.

Hayvanları çok seven bir çocuktu. Uzun süre veteriner olmak istedi. Daha sonra çok sık karar değiştirdi. Lise yıllarında bile ne istediğine tam olarak emin olamıyordu. Bu sebeple aile büyüklerinin yönlendirmesiyle Boston’da işletme okudu. Çünkü işletme fakültesine gitmek, her alandan bir çok şey öğrenmek anlamına geliyordu. Üniversitede ne istediğine karar verirse, mastır seviyesinde uzmanlaşabilirdi.

Okul bittikten sonra hayat ona bir sürpriz yapmıştı. 21 yaşında aşık oldu ve Mustafa Koç ile evlendi. Hemen çocukları olmadı. Kayınpederi Rahmi Koç, o ilgilensin diye hobisiyle ilgili bir iş kurdu. İngiliz tarzında kıyafetler satan erkek giyim mağazası Edwards’ın ilkini Hisar’da açtı. “Kızım Esra doğuncaya kadar mağazada çalıştım. İlk çocuk mağazacılıktan daha çok vakit istediği için ayrıldım. Edwards markasından çok şey öğrendim. Öncelikle mağazacılığın ne anlama geldiğini ve nasıl yapılması gerektiğini kavradım. 4 yıl çok önemli bir tecrübeydi.”

Çocukları küçükken de boş durmadı. İkinci kızı Aylin’in doğduğu yıllarda, çocuklar için kapalı oyun alanları yaratan Play Barn projesini hayata geçirdi. Çocuklarla birlikte gidebileceği bir iş olduğu için mağazacılığa oranla daha rahattı. Caroline Koç çalışmayı çok seven biri. Yaratıcı ve üretken olmadığı dönemlerde kendini rahat ve mutlu hissetmiyor.

Son projesi Haremlique. Bir ev tekstili markası. Fikir kendine ait: “Eskiden ağabeyimin kurduğu Mesken isimli bir mağaza, hatta mağazalar zinciri vardı. Ev tekstil ve çeyiz eşyaları satardı. Çok tutulmuştu. Ben de o yıllarda Mesken’in daha kaliteli bir versiyonunun olabileceğini düşünürdüm.”

mustafa-koc-karisijpg.jpg

mustafa-koc-cocuklarijpg-001.jpg

 

 // murat
arkadaslar mustafa kic muslumanmiydi bi bilgim yok bilen diyebilirmi acaba tsk...
24 Ocak 2016 17:11
 // Nuran
Allah rahmet etsin mekanı cennet olsun...
22 Ocak 2016 22:15
 // Allah rahmet etsin mekanı cennet olsun.
Teşekkürler...
22 Ocak 2016 22:13
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler