YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mustafa Kemal yaşarken öldü!
Mustafa Kemal yaşarken öldü!
26 Şubat 2013 12:42
İstanbul'da yaşayan 92 yaşındaki Mustafa Kemal Türkeş, nüfuz kayıtlarında ölü gözüküyor!

İstanbul Bahçelievler’de oturan 92 yaşındaki Mustafa Kemal Türkeş, emekli maaşını çekmek için gittiği bankada nüfusta ölü olarak göründüğü için maaşının kesildiğini öğrenince hayatının şokunu yaşadı.

İçişleri ve Adalet Bakanlığı yetkililerine seslenen yaşlı adam, "Ben ölü değilim, yaşıyorum, adalet istiyorum" dedi.

Rumi takvime göre 1337 yılında doğan ve 1946 yılında evlenen Mustafa Kemal Türkeş, çeşitli işlerde çalıştıktan sonra 1967 yılında Bağ-Kur’dan emekli oldu. Sahip olduğu iki çocuğunu da toprağa veren 92 yaşındaki Mustafa dede, karısının hastaneye yatmasının ardından tek başına kaldı. Hayatını 700 liralık emekli maaşıyla sürdürmeye çalışan Mustafa dede, Ocak ayında maaşını çekmek üzere gittiği bankada büyük bir sürprizle karşılaştı. Banka görevlisinin “Siz nüfusta ölü görünüyorsunuz, maaş ödemeniz yok” sözleri ile şaşkına dönen yaşlı dam, durumu komşularına anlattı. Komşularıyla beraber savcılığa giden Türkeş, yapılan incelemede 1935 yılından bu yana nüfusta ölü olarak göründüğünü öğrendi. Maaşı kesilince doğalgaz faturasını ödeyemediği için soğukta yaşamak zorunda kalan ve yemek yapamayan Türkeş’in bir takım ihtiyaçlarını da komşuları karşılıyor.

İzmir Konak’ta açılan davada yaşadığını ispatlamaya çalışan Türkeş, İHA’ya yaptığı açıklamada, “Mahkemenin neticesini beklemek mantıklı değil. Mahkeme sonunda beni ölü mü gösterecekler. Neticesi belli bunun, ben sağım, ölü değilim. Mahkemeyi beklemeye gerek yok” dedi.

Yaşadığı mağduriyetin giderilmesi için yetkililere seslenen Türkeş, “İçişleri ve Adalet Bakanına sesleniyorum, adalet istiyorum” diye konuştu. İki aydır maaş alamadığı için maddi olarak büyük zorluk çektiğini ifade eden Mustafa dede, “Para herkese her zaman lazım. Ben doğalgaz kullanacağım, elektrik ve sudan istifade edeceğim, bunlar için para lazım. Biraz önce eczaneye gittim, prostat için ilaç alıp 15 lira verdim” dedi.

Mustafa dedenin 1935 yılından bu yana nüfusta ölü olarak görünmesine rağmen kimliğinde yenileme tarihi olarak 2003 yazdığı da öğrenildi.

 

İHA

13:18
 // kenan akkuş
tek kelime ile kokuşmuş bürokrasi....
26 Şubat 2013 13:18
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler