YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Muş'ta mahsur kalan 60 kişi 5 saatte kurtarıldı
Muş'ta mahsur kalan 60 kişi 5 saatte kurtarıldı
12 Aralık 2013 10:06
Muş'tan köylerine gittikleri esnada kar yağışı nedeniyle kapanan yolda mahsur kalan 15 araçtaki 60 yolcu, İl Özel İdaresi ekipleri tarafından 5 süren çalışmayla kurtarıldı.

Kent merkezinden Elçiler, Keçidere, Bostankent, Aydıngün ve Üçsırt köylerine gitmek için 15 araçla yola çıkan 60 kişi, kent merkezine bağlı Gümüşali köyü yakınlarındaki Çatak Dağı mevkisinde etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle yolda mahsur kaldı.

Konunun İl Özel İdaresine bildirilmesi üzerine İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şayhmus Yentür başkanlığında harekete geçen karla mücadele ekipleri, 5 saat süren çalışmanın ardından araçlarda mahsur kalan kişilere ulaşarak, köylerine gitmelerini sağladı.

Kurtarma çalışmalarını yakından takip eden İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yentür, gazetecilere yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle kentteki çok sayıda köy yolunun ulaşıma kapandığını belirtti.

Yentür, kendilerine ulaşan bir ihbar üzerine araçlarda mahsur kalan 60 kişiyi kurtarmak için çalışma başlattıklarını vurgulayarak, "Kent merkezinden çeşitli araçlarla Elçiler, Keçidere, Bostankent, Aydıngün ve Üçsırt köylerine gitmek isteyen 15 araçtaki 60 vatandaşımızı, ekiplerimizin yaptığı 5 saatlik zorlu bir çalışmanın ardından kurtararak köylerine ulaştırdık" dedi.

Karla mücadele ekiplerinin kent genelindeki 8 ayrı noktada kurtarma çalışması yaptığını anlatan Yentür, mahsur kalan tüm vatandaşların kurtarıldığını ifade etti.

Yentür, ekiplerin gece gündüz demeden yol açma çalışmalarını sürdürerek vatandaşların mağdur olmasının önüne geçtiğini bildirerek, gelen ihbarlara anında karşılık verip tüm ekiplerin seferber edildiğini dile getirdi.

Keçidere köyüne giden vatandaşlardan Mehmet Nasır da Çatak Dağı mevkisinde etkili olan kar yağışı nedeniyle 5 saat yolda mahsur kaldıklarına değinerek, kendilerini kurtaran karla mücadele ekiplerine teşekkür etti.

 

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler