YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Müslümanlar için en iyi yer...
Müslümanlar için en iyi yer...
18 Ekim 2013 13:20
''Müslüman İlerlemesi için Amerikan Toplumu'' (ASMA) İcra Direktörü Daisy Khan, ''Ne olursa olsun New York dünyanın her yerinden gelen Müslümanlar için en iyi yerdir'' dedi.

ASMA İcra Direktörü Khan, Amerika'ya her yıl 50 bin Müslümanın göçmen olarak geldiğini belirterek, bunların büyük bir kısmının ilk olarak akrabalarının veya arkadaşlarının New York'ta olmasından dolayı buraya yerleştiğini ifade etti.

"Türkler çok canlı"

Khan açıklamasında, New York'ta her ülkeden, her etnikten 800 bin Müslüman yaşadığını belirterek, bu çeşitliliğin harika mutfak ve kutlanan farklı gelenekler olarak yansımaları olduğunu ifade etti.

Müslümanların kendi kültür ve hatta siyasi partilere üyelik konusunda da ayrılıklar gösterdiğini dile getiren Khan, yine de New York dışında başka bir yerde yaşamak istemeyeceğini belirterek, New York'u Müslüman toplumunun yaşayacağı ''en heyecan verici yer'' olarak olarak tarif etti.

Öte yandan Khan, New York'ta yaşayan Müslüman toplumu içerisinde Türkleri çok başarılı ve canlı bulduğunu, Türklerin Amerika'ya iyi entegre olduklarını ifade etti.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler