YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mum ışığında geçen 60 yıl
Mum ışığında geçen 60 yıl
12 Mart 2013 14:02
Niğde'nin Altunhisar ilçesine bağlı Keçikalesi beldesindeki 60 nüfuslu Küme Evleri sakinleri, üç kuşaktır mum ışığında yaşıyor.

 

Altunhisar ilçesinin Keçikalesi beldesine bağlı Erenler Mahallesi'nin Küme Evleri mevkisinde yaşamlarını sürdüren 60 kişi, yaklaşık 60 yıldır mahallelerine elektrik gelmesini bekliyor.
 
Mahalle sakinlerinden Necati Şimşek,  yaptığı açıklamada, ''Ailelerimizle toplandık gittik 'elektrik veremiyoruz' dediler. Halen de müracaat ediyoruz. Lastik keserek ışıklandırma yapmaya çalışıyoruz, ancak çocuklar hasta oluyor, zehirleniyor'' şeklinde konuştu.
 
Babam elektriği hiç görmeden öldü
 
Hurdacılık yaparak geçimini sağlayan Yunus Şimşek (43) de 60 yıldır elektriklerinin olmadığını ve bu nedenle mağdur olduklarını belirterek, şöyle konuştu:
''Burada elektriğimiz olmadığından dolayı mağduruz. Şarj aletlerimizi beldeden doldurup geliyoruz. Burada babam 60 yaşında elektriği hiç görmeden öldü. Ben 43 yaşındayım, 9 tane çocuğum var elektriği ben de görmedim, çocuklarım da.''
 
Keçikalesi Belediye Başkanı Lütfi Öztürk ise Küme Evlerinde bulunan evlerin yasal olarak herhangi bir sıkıntısı olmadığını belirterek, ''Ben iki sene elektriklerin bağlanması için uğraştım ama sonuç alamadım. Bize verilen bilgi hane sayısı az olduğu için bağlayamayız dediler'' ifadelerini kullandı.
 
 
AA
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler