YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mülteci çadırları yenileniyor
Mülteci çadırları yenileniyor
27 Ağustos 2013 10:08
Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi'nde kurulan ve 28 bin Suriyeli mültecinin barındığı Süleyman Şah Çadır Kent'in çadırlarının tamamı yenileniyor

Beş bin 200 çadırın yenilendiği çadır kentte, alt yapıda beraberinde yenileniyor. Yenilenen çadırlarla birlikte çadır kentte yaşam alanı standardı yükselmiş olacak. Geçtiğimiz günlerde başlanılan çadır yenilemenin ay sonuna kadar biteceği ifade ediliyor.

Akçakale Süleyman Şah Konaklama Tesisleri Kamp Müdürü Halil Tek Yıldız, konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu."Süleyman Şah Konaklama Tesisleri'nde bulunan on mahallemizde çadır yenileme işlemleri geçtiğimiz günlerde başladı. Şu anda dört mahallemizde çadırlar yenilendi.

Çadır yenileme işlemleri ay sonuna kadar biteceğini umuyoruz. Çadır yenilemekle birlikte çadırlarımızın alt yapıları da yenileniyor. Çadırların ve alt yapıların yenilenmesi ile birlikte olası bazı kazalarında önünü geçilmiş olacak. Çadırların yenilenmesi ile birlikte çadır kent daha düzenli ve modern bir görüntü kazanmış oldu."dedi.

Kızılay ekibinin çadır kurulumu sırasında, Suriyeli mültecilerin de çadır kurulumunda yardımcı olduğu gözlemlendi.

 

İHA

 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler