YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Muhtar,köylüye minareden beddua yağdırdı İZLE
'Sevgili köy halkı, Allah belanızı vermeden kendinize gelin'
Muhtar,köylüye minareden beddua yağdırdı İZLE
22 Haziran 2009 / 15:43 Güncelleme: 22 Haziran 2009 / 00:00

Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde köylünün su israfı karşısında isyan eden köy muhtarı soluğu minarede aldı. Muhtar hoparlörlerinde köylülere beddua yağdırdı.   


Yeni köy muhtarı Cemal Korucu, köyde su sorunu bulunduğunu ve yapılan çalışmalar sonucunda sayaç uygulamasına geçeceklerini söyledi.


Yahyalı ilçesine bağlı Çubuklu köyünde yaşanan su israfı nedeniyle köy meydanında bulunan caminin hoparlörlerinde halka hitap eden eski köy muhtarı Mehmet Say'ın, konuşması köylü bir vatandaş tarafından cep telefonu ile kayıt altına alındı. Mehmet Say'ın su israfını önlemek için geçen yaz mevsiminde yaptığı konuşmada özellikle bayanlara seslendiğini vurgulaması ise dikkat çekti. Muhtar Say, "Bu suyu insan gibi kullanın. Özellikle bayanlara sesleniyorum. Başkasının hakkını kullanarak sebze yetiştiriyorsunuz. Biraz Müslüman olun. Perşembe, cuma günü toplanarak Müslüman olunmaz. Allah belanı versin. Allah belanı vermeden kendi kendine düzen ver. Bu suyu az kullanın, hakkınız olanı kullanın. Size söyleyecek bir şey bulamıyorum" diyor.


Cami hoparlörlerinde yaptığı konuşmasında "Sayın köy halkı biraz insan olun" diyen Mehmet Say, "Ben sizi Allah'ım sizi nasıl bilirse öyle yapsın. İlanen duyurulur, köy muhtarlığı" diye konuşmasını tamamlıyor.


Muhtarın yaptığı konuşmanın kaydedildiği telefonun bulunduğu evde bir bayanın gülme sesi ise dikkat çekiyor.


29 Mart seçimleri ile göreve gelen yeni muhtar Cemal Korucu ise, görüntülerin sanal alemde paylaşılmasından rahatsızlık duyduklarını belirterek, "Köyümüzde yaklaşık 15 gün sonra su sıkıntısı ortaya çıkacak. Bu sıkıntının giderilmesi için sayaç uygulamasına geçeceğiz. Görüntülerin internet sitelerinden de silinmesi için yasal işlem başlatacağız. Görüntülerdeki sesin eski muhtara ait mi, yoksa montaj mı yapılmış bilmiyoruz. Arkasından konuşmak yanlış" dedi.


Köylü kadınlar ise, köyde su sıkıntısının bulunduğunu, her kesin bağ ve bahçelerini şebeke suyu ile suladığını söyledi. İHA


İŞTE O GÖRÜNTÜLER...


İZLEYEMİYORSANIZ TIKLAYIN


 


YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler