YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Muhammed İngilizleri şok etti
Geçen yıl Britanya’da en popüler olan erkek isimleri listesine Thomasları, Harryleri, Danielleri geride bırakan Muhammed üçüncü sıradan girdi
Muhammed İngilizleri şok etti
11 Eylül 2009 / 12:21 Güncelleme: 11 Eylül 2009 / 15:43

Geçen yıl Britanya’da en popüler olan erkek isimleri listesine Thomasları, Harryleri, Danielleri geride bırakan Muhammed üçüncü sıradan girdi.

Britanya Ulusal İstatistik Kurumu ülkede geçen yıl en popüler olan erkek isimlerini açıkladı. Listeye göre Britanyalılar geçen yıl erkek çocuklarına sırasıyla en çok Jack, Oliver, Thomas, Harry, Jashua, Alfie, Charlie, Daniel gibi isimler verdi.

Thomas Hobbes’un, Oliver Cromwell’in memleketinde bu adların listeye girmesinde şaşıracak bir şey yok.

EN POPÜLER ÜÇÜNCÜ İSİM

Şaşılacak kısım ise şimdi başlıyor. Aslında listede üçüncü sıradaki isim bir havarinin de adı olan Thomas değil. Kurumun açıkmasına göre geçen yıl Britanya ve Galler’de en popüler üçüncü isim Muhammed.

Peki listeye neden Muhammed ismi giremedi? Kuruma göne bunun basit bir sebebi var: İngiliz nüfus sisteminin kayıtlarına Muhammed, Mohammed gibi birbirinden farkıl yazılan “Muhammed”ler var. Ama bütün Muhammedler birleşince Thomas'lar ve Harry’leri geride bırakıp üçüncü en popüler isim koltuğuna oturuyor. Yani Britanya artık sadece Jackler, Oliverler değil Muhammedler imparatorluğu da…

Etiketler: ,
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler