YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Müdüre "Öcalan"soruşturması
Müdüre "Öcalan"soruşturması
06 Ekim 2009 13:19
Kravatın üzerindeki şekil "Öcalan'a benziyor" soruşturması

Şırnak'ın Cizre ilçesinde, Anadolu Lisesi idarecileri tarafından öğrenciler için yaptırılan kravatların üzerindeki şeklin, terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'a benzediği gerekçesiyle, okul müdürü ve kravatların basımını gerçekleştiren esnaf
 hakkında soruşturma başlatıldı.
        

Edinilen bilgiye göre, bir süre önce Cizre Emniyet Müdürlüğüne yapılan ''Anadolu Lisesi öğrencilerinin taktığı kravatların üzerindeki şekil terör örgütü elebaşı Öcalan'a benziyor'' ihbarı üzerine, Cizre Cumhuriyet Başsavcılığı konuyla  ilgil soruşturma başlattı.
        

Soruşturma kapsamında alınan kravat örneği, bilirkişi tarafından incelendi. Bilirkişinin, kravat üzerindeki şeklin bölücü terör örgütü PKK'nın elebaşı Öcalan'a benzediği yönünde rapor vermesi üzerine, Anadolu Lisesi Müdürü M.H.O. ile kravatların basımını gerçekleştiren esnaf Ş.D. gözaltına alındı.
        

Cizre Cumhuriyet Başsavcılığına çıkarılan M.H.O. ve Ş.D. ifadeleri alındıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Yürütülen soruşturma nedeniyle öğrencilere dağıtılan kravatların okul idaresince toplatıldığı ve yerine üzerinde okulun amblemi bulunan kravatların dağıtıldığı öğrenildi.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler