YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Müdahalelere rağmen kurtarılamadı
Zanlıyla boğuşan polisin silahından çıkan kurşun meslektaşının ölümüne neden oldu
Müdahalelere rağmen kurtarılamadı
01 Kasım 2009 / 12:41 Güncelleme: 01 Kasım 2009 / 14:09

Esenyurt'ta uyuşturucudan alınan 2 zanlıyı sağlık kontrolünün ardından Çocuk Büro'ya götüren polis memurları talihsiz bir olay yaşadı. Polis otosunun kırmızı ışıkta durmasın fırsat bilen zanlılardan biri araçtan inerek kaçtı. Polis memurlarından biri zanlıyı kısa sürede yakaladı ancak bu sırada boğuşma yaşandı. Olayı gören diğer arkadaşı yardıma koşarken, boğuşan polis memurunun silahından çıkan kurşunla hayatını kaybetti.
 

Edinilen bilgiye göre saat 00.30 sıralarında yaşanan olay şöyle gelişti. Esenyurt Emniyet Müdürlüğü'nde görevli 2 polis memuru uyuşturucuya yönelik uygulama sırasında gözaltına alınan 2 zanlıyı Esenyurt Devlet Hastanesi'ne sağlık kontrolüne götürdü. Sağlık kontrolünün ardından Emniyete dönen polis memurları ve zanlıları taşıyan araç, Esenyurt Cumhuriyet meydanına geldiğinde kırmızı ışıkta durdu. Bu sırada aracın durmasını fırsat bilen zanlılardan E.G. (16), araçtan inerek kaçmaya başladı. Bunun üzerine polis memurlarından biri zanlının peşine takıldı. Polis memuru zanlıyı kısa sürede yakaladı ancak zanlı ile polis memuru arasında boğuşma başladı. Bu durumu gören polis memuru Halil Taşçı ise arkadaşına yardım etmek için harekete geçerken, boğuşan polis memurunun silahından çıkan kurşunun hedefi oldu. Olayda yaralanan polis memuru Halil Taşçı, olayın ardından hemen Esenyurt Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Halil Taşçı yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olayın ardından Esenyurt Devlet Hastanesi'ne gelen İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, olayla ilgili bilgi aldı. Hastaneden ayrıldığı sıradaz bir açıklama yapan Çapkın, "Bu mesleğin bu tür zorlukları var. Yaşanan olaydan dolayı çok üzgünüz. Arkadaşlar olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor" dedi.


YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler