YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mobese'ye takılan ilginç anlar
Adana'da Mobese kameralarına yansıyan ilginç görüntüler.
Mobese'ye takılan ilginç anlar
25 Ocak 2010 / 19:20 Güncelleme: 25 Ocak 2010 / 19:35

Adana Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez, MOBESE kameraları tarafından kentin izlenmesinin bazı eleştirilere maruz kaldığını belirterek, ancak Avrupa ülkelerinde şehirlerin binlerce kamera ile takip edildiğini söyledi.
Kesmez, Adana Emniyet Müdürlüğü MOBESE Merkezini basın mensuplarına gezdirerek, kameralara yansıyan ilginç görüntülerden örnekler izletti.

Kesmez, daha sonra yaptığı açıklamada, MOBESE binasında izleme birimleri ile haber merkezinin bulunduğunu, 76 personelin 24 saat boyunca kent güvenliği için çalıştığını söyledi.

MOBESE kameraları ile olayları önlemeyi amaçladıklarını kaydeden Kesmez, şöyle konuştu:

''Polisin görevi olayları olmadan önlemek, eğer olursa da faillerini yakalamak. Kameralar bu noktada bize yardımcı oluyor. Biz, ilk etapta kente kurulan 172 kamera ile Adana'yı izliyoruz. İkinci etapta da bu yıl içinde 219 kamera daha kurmak istiyoruz. Bazen 'gözetleme uygun mu' diye tartışılıyor ama Avrupa ülkelerinde binlerce kamera var. İkinci etap kameralar kurulduğu zaman kentteki asayiş olayları daha da azalacak. Hedefimiz, Adana'da sıfır asayiş olayı.'' Kesmez, 115 Polis İmdat telefon hattına günde ortalama 100 ihbar geldiğini, olaylarla ilgili sonuçların ihbar sahiplerine bildiriminin yapıldığını ifade ederek, tüm vatandaşların bilgilerini polis ile paylaşmalarını istedi.

MOBESE Merkezinin yanına mart ayında 30 milyon liraya mal olacak 15 katlı yeni Emniyet Müdürlüğü hizmet binasının temelini atacaklarını bildiren Kesmez, ''Bina, 2015 yılında tamamlanacak. Ancak biz daha erken bitirmek istiyoruz'' dedi.
Basın mensuplarına dağıtılan görüntülerde motosiklet üzerindeki iki kişinin ilginç düşüşleri, kırmızı ışık ihlali yapan sürücüler ile çeşitli trafik kazaları bulunuyor.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler