YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MOBESE böyle kaydetti
Van'da meydana gelen kazalar kameralara saniye saniye kaydedildi.Dikkatsiz sürücü ise trafik polisine işte böyle çarptı.
MOBESE böyle kaydetti
07 Ekim 2010 / 13:52 Güncelleme: 07 Ekim 2010 / 14:56

Van'da, son 1 ay içinde meydana gelen 10 ayrı trafik kazasında 4 kişi hafif şekilde yaralanırken olaylar kameralar tarafından saniye saniye görüntülendi. Dikkatsiz bir sürücü kavşakta trafik akışını sağlayan trafik polisine böyle çarptı.  

Van Emniyet Müdürlüğü'nün 225 Van Görüntülü İzleme Sistemi (VAGİS) kameraları, ilginç kazaları böyle görüntüledi. Kent trafiğinin yoğun olduğu tüm bölgelerde mevcut olan kameralar, başta trafik kazaları olmak üzere çeşitli olayları 24 saat kesintisiz kaydediyor. Bu görüntüler içerisinde yer alan yaya ve sürücü hatalarının neden olduğu trafik kazaları, bir anlık dikkatsizliğin ne denli kötü sonuçlara yol açabileceğini gözler önüne seriyor. Van'da Eylül ayı içinde şehir içinde meydana gelen 10 ayrı trafik kazası kameralar tarafından saniye saniye kaydedildi.  

Görüntülerin ilkinde İpekyolu Caddesi Kedili Kavşak'ta meydana geldi. Dikkatsiz sürücü, akşam saatlerinde kavşakta trafiğin rahatlaması için görev yapan trafik polisine çarptı. Çarpmanın etkisi ile polis memuru, beton asfalta düşerek ağır yaralandı. Bölgeye sevk edilen ambulansla yaralı polis memuru hastaneye kaldırıldı.   

İkinci kaza ise Özalp Kavşağı'nda meydana geldi. İki kadın yolun karşısına geçmeye çalıştığı esnada hızla geçen otomobil kadınlardan birine vurmasıyla birlikte kadın havada dönerek yere düştü. Yaralanan kadın ambulansla hastaneye kaldırıldı.  

Diğer bir kaza ise Zübeyde Hanım Caddesi üzerinde meydana geldi. Dikkatsiz sürücüler kavşağa yaklaştıkları sırada hız kesmeyince araçların çarpışmasıyla durdular. Kaza sonrası sürücüler araçlarından inerek araçlarında meydana gelen hasarlarını kontrol etmeye başladı.   

Bu kazalar ise İpekyolu Caddesi üzerinde meydana geldi. Biri gündüz, biri gecesi ise aynı yerde sürücülerin seyir halinde iken bilinmeyen bir neden dolayı direksiyon hakimiyetlerini kaybedince araçları ile orta refuje çarparak biri yan yeterken, diğeri ise trafik ışıklarının bulunduğu direkleri yerden kopardı. Her iki kazada yaralanma olmazken maddi hasar meydana geldi..  

Bir kazada Karayolları Kavşağı'nda meydana geldi. TIR'la otomobil kavşaktan aynı istikamete döndükleri sıra TIR'ın sürücü sağından giden otomobili görmeyince önüne alarak metrelerce sürükledi. Otomobilde bulunan şahıslar aşağı inerek TIR sürücüsüne bağırıp, çağırmakla yetindiler. Bu üç ayrı kaza ise Zübeyde, Kedili ve Terminal kavşaklarında meydana geldi. Maddi hasarla atlatılan bu kazalarla sürücülerin dikkatsizliğinden meydana geldi.  

Son kaza ise, Emniyet Müdürlüğü Kavşağı'ndaki köprü kavşaktaki çalışmalar sırasında meydana geldi. Toprak yüklü kamyon kazılan kuyuya inmeye çalıştığı sıra zeminin yumuşak olmasından dolayı birden yan yattı. Kazayı gören çalışanlar kamyonun yanına giderek arkadaşlarını yara almadın kurtardılar

İHA

emniyet kavşağı
 // isa kıral
o kamyonun içindeki şahıs allahın ve halkın yardımıyla kurtuldu...
29 Aralık 2010 18:59
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler