YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mısır'da öldürülenler için gıyabi cenaze namazı kılındı
Mısır'da öldürülenler için gıyabi cenaze namazı kılındı
09 Temmuz 2013 07:34
Mısır’da namaz çıkışı uzun namlulu silahlarla taranarak hayatını kaybeden 53 kişi için Şanlıurfa’da bulunan kutsal mekan Balıklı göl’de yüzlerce kişi gıyabi cenaze namazı kıldı.

On bir ayın sultanı ramazanın gelmesiyle birlikte kılınan ilk teravih namazının ardından Balıklı göl Dergah Camii önünde toplanan yüzlerce kişi burada gıyabi cenaze namazı kılıp Balıklı göl amfiye doğru çeşitli dövizler taşıyarak sloganlar eşliğinde yürüdüler.
 
Mısırda sabah namazı kılan vatandaşların üzerine ateş açılması sonucu kadın, çocuklarında aralarında bulunduğu 53 kişi hayatını kaybetmişti.
 
Şanlıurfa’da İHH tarafından organize edilen gıyabi namazında yüzlerce Şanlıurfalı vatandaşlar eşlik etti.
 
Okunan duaların ardından Dergah Camii önünden Anfi tiyatroya sloganlar ile yürüyen vatandaşlar burada Mısır olayına tepki gösterdi.
 
Yapılan eylem sonrası açıklama yapan İHH Şanlıurfa Temsilcisi Behçet Atilla” Mısırda yaşanan 53 kişinin ölümünün ardından destek amaçlı eylem gerçekleştiriyoruz. Burada ölen kardeşlerimiz için Gıyabi cenaze namazı kıldık. Mısırlı vatandaşların oyları ile seçilen Cumhurbaşkanı Mursi’ye yapılan olayı kınıyor ve Urfalılar olarak desteklerimizi sürdüreceğiz dedi.
 
Yapılan konuşmanın ardından eylemciler Sahura kadar oturma eylemi gerçekleştirdi.İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler