YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Minik semazen izleyenleri mest etti
Bayrampaşa Belediyesi’nin Hz. Mevlana'nın 740'ıncı vuslat yıldönümü nedeniyle düzenlediği "Şeb-i Arus" programında minik semazenin başarısı izleyenleri mest etti.
Minik semazen izleyenleri mest etti
28 Aralık 2013 / 07:12 Güncelleme: 28 Aralık 2013 / 09:25

Dakikalarca hocaları gibi sema yapmaya çalışan minik semazen, semasını başarıyla tamamladı.

Bayrampaşa Belediyesi, Hz. Mevlana'nın 740’ncı vuslat yıldönümü nedeniyle Hidayet Türkoğlu Spor Salonu’nda Şeb-i Arus programı düzenledi.

Programa, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner başta olmak üzere, AK parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı. Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program İlahi grubu tarafından ilahilerin seslenmesiyle devam etti.

Minik semazen mest etti

Protokol konuşmalarının ardından Mustafa Nisa Hz. Mevlana’nın davranışlarını ve mesneviyi katılımcılara anlattı. Daha sonra semazen grubu tarafından Türk Tasavvuf Müziği eşliğinde rengarenk sema gösterisi gerçekleşti.

Farklı renklerin bir arada buluştuğu gösteride, birbiri ardına okunan ilahiler dinleyenlere duygu dolu anlar yaşattı. Renkli görüntülerin oluştuğu etkinlikte minik semazenin başarısı da izleyicilerin ilgi odağı oldu. Dakikalarca hocaları gibi sema yapmaya çalışan minik semazen, semasını başarıyla tamamladı. Anma gecesi okunan dualarla son buldu.

İşte minik semazenin o görüntüleri:

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler