YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Minik Salih'in dramı yürek burkuyor!
Minik Salih'in dramı yürek burkuyor!
27 Haziran 2013 15:54
Yüzünün yarısı kıllı, lekeli ve şiş olarak dünyaya gelen 1 yaşında ki minik Salih’in dramı adeta yürek burkuyor.

Oğlunun durumu karşısında adeta eli ve kolu bağlı oturan anne, “Oğlumu gördüğümde hayatta bu çocuğa bakamam dedim ama Allah’a şükürler olsun ki bakabiliyorum” dedi.  
 
Başakşehir Şahintepe Mahallesi’nde oturan Yaşar Kanlıbaş (41) ve Minyeser Kanlıbaş (41) çifti, geçen sene ikinci çocuklarının dünyaya gelmesiyle büyük bir sevinç yaşadı. Kanlıbaş çiftinin sevinci, minik Salih’in yüzünün büyük bölümünün lekeli, şiş ve kıllı olması sebebiyle üzüntüye dönüştü. Oğullarının yüzünde lekeler gören aile ve yakınları ne yapacaklarını şaşırdı. Doktorları da hayrete düşüren ve bir çaresi bulunamayan olay, aileyi daha da perişan etti. Bunun üzerine küçük Salih, ailesi ile birlikte kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor.
 
“Halkımızdan ve devletimizden yardım bekliyoruz”
 
Salih’in yüzünün doğuştan şişkin, lekeli ve kıllı şeklinde doğduğunu söyleyen Baba Yaşar Kanlıbaş, “Eşim Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi’nde doğum yaptı. Çocuğumuzun bu halde doğduğunu gören doktorlar, 2 ay boyunca bize oğlumuzu vermedi. 2 ay sonra doktorlar ‘size haber vereceğiz’ diyerek oğlumuzu bize verdi. Daha sonra da Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne götürdük. Onlarda ‘ameliyat etmemiz gerekiyor size gün için geri döneceğiz’ dediler ve bizi eve gönderdiler. Hastaneden 3 aydır cevap bekliyoruz geri dönüş yapmadılar” dedi.

 Hastane masraflarını karşılayamadığını belirten baba Yaşar Kanlıbaş, “Benim maddi durumun el vermiyor, kiracıyım da. Bu yüzden çocuğumu çeşitli hastanelere götüremiyorum. Bizim tek istediğimiz çocuğumuzun iyileşmesi bu yüzden halkımızdan ve devletimizden yardım bekliyoruz” diye konuştu.
 
Anne Kanlıbaş “Oğlumu doğumdan 2 ay sonra gördüm ve çok korktum"
 
Oğlunu ilk gördüğünde korktuğunu ifade eden Minyeser Kanlıbaş, “Büyüklerimizden yardım bekliyoruz. Hastanede doğum yaptıktan 2 ay sonra küvezde gördüm ve çok korktum. Görür görmezde kendi kendime ‘hayatta bu çocuğa bakamam’ dedim ama Allah’a şükürler olsun ki bakabiliyorum” diye konuştu.
 
Ailesinin çok fazla bir şeyden anlayamadığı için kendisinin minik Salih’le ilgilendiğini söyleyen  amcaları Seyfi Kanlıbaş, “Ailenin durumu iyi olmadığı için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Birçok yere yardım için başvurdum. Salih, yemek yemekte bile zorlanıyor. Ağzında da şişkinlik olduğu için ağzından değil de burnundan nefes alıyor. Bu yüzden de burnu tıkanıyor ve nefes almakta çok ciddi problem yaşıyor. Ben bütün işimi gücümü bıraktım, Salih’le ilgileniyorum. Eğer bizim sesimizi duyuyorlarsa halkımız, Başbakanımız yardım elini bizden esirgemesinler” şeklinde konuştu.

İHA

16:23
 // KURT ADAM SENDROMU
Allah tez zamanda şifasını indirir inşallah. Bu hastalık genelde asya kökenli ve çinlilerde zuhur ediyor. Malesef, herhangi bir tedavi yöntemi dua etmekten başka, bugün için yok. Her şerde bir hayır halk eden mevlam, bunu da hayra çevirir inşallah. Aklıma bir hastalığı diğer bir hastalıkla tedavi etmek geliyor. Mesela bu çocuğa, lokal olarak, kıl biten yerlerine kontrollü bir şekilde ''saçkıran'' mantarı enjekte edilse, en azından kıllardan kurtulur. Şişlikler ise cerrahi yöntemle alınabilir. Bu tezim doğru çıksın, tıp dünyasına hediyem olsun yeter bana....
27 Haziran 2013 16:23
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler