YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Minik kızlara Vali de sahip çıktı
Bursa Valisi Şahabettin Harput, görüntüleri internette izlenme rekorları kıran öğrencilere yardım edilmediği yönündeki iddiaları araştıracağını bildirdi.
Minik kızlara Vali de sahip çıktı
30 Ocak 2010 / 20:26 Güncelleme: 30 Ocak 2010 / 20:30

Atatürk İlköğretim Okulu 3-F sınıfında geçen hafta karne günü sınıf öğretmeni Cemal Aykaç'ın öğrencilere hatıra olur düşüncesi ile çektiği video görüntüleri, öğretmenin kızı tarafından sosyal paylaşım sitelerinde yayınlanınca izlenme rekorları kırdı. Videoda yer alan sınıf başkanı Havva Mutlu ile özellikle de maddi durumu iyi olmayan başkan yardımcı Gizem Bera Yüksel'in hayatı değişti.

Video görüntüsünün Facebook'ta yayınlanmasından sonra iki öğrenci televizyon kanallarına da konu oldu. Her iki öğrenci, aileleri ve sınıf öğretmenleriyle birlikte Beyaz Show'a davet edildi. 
 

Dün geceki show programında minik Gizem'in, "Valilik bize yardım etmedi" şeklindeki sözlerini değerlendiren Bursa Valisi şahabettin Harput, "Benim bu görüntülerden haberim yok. İlk defa sizden duyuyorum. Bunu söylediğiniz iyi oldu. Fakir olup da, aş ve yakacak konusunda birilerinin ihtiyacı varsa, yetkililerin, (Ben temin edemiyorum) demesi mümkün değil. Her ilçenin kaymakamlıklarının kendi imkanları vardır. Sosyal yardımlaşma vakıfları da yiyecek, gıda, giyecek ve yakacak konusunda herkese yardımcı oluyor. Ama söz konusu olan ayrı bir olay, ben bu konuyu inceleyeceğim" dedi. 
 

Vali Harput, canlı yayına çıkmasına izin verilmediği iddia edilen sınıf öğretmeni Cemal Aykaç ile alakalı olarak ise, "Valinin haberi olmadan, (Vali bey izin vermez, sakın şöyle yapma, böyle yapma şeklinde insanlar kullanınır) Valinin, bakanın adını bilirseniz, bu doğaldır. Bunu da araştıracağım" diye konuştu. İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler