YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Minik Büşra’ya Cumhurbaşkanı Erdoğan sahip çıktı
Minik Büşra’ya Cumhurbaşkanı Erdoğan sahip çıktı
29 Kasım 2014 23:17
Sokakta oynadığı sırada işitme cihazı çalınan 2 yaşındaki Büşra’nın yardımına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yetişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aldığı işitme cihazı, Gaziantep Valisi Erdal Ata tarafından minik Büşra’nın ailesine teslim edildi.

 

Gaziantep’te Barak Mahallesi’ndeki evlerinin önünde oynarken bir hırsız, Büşra’nın duymasını sağlayan işitme cihazı çalışmıştı. Olay polise yansımış ve basında büyük yer bulmuştu.

Minik  Büşra’nın cihazının çalındığını basından öğrenen Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan hemen yardım elini uzattı. Çalınan cihazın aynısından satın alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep Valisi Erdal Ata’ya bu cihazı ulaştırdı. Vali Ata da Büşra ve ailesini Valilik Binası’na çağırdı ve Cumhurbaşkanı’nın hediyesini takdim etti. 

Cihazı alamazdım

Gaziantep Valisi Erdal Ata’nın makamında duygusal anlar yaşayan baba İbrahim Bozkurt da, kızının yeniden eskisi gibi duyacak olmasından büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Gaziantep Valisi Erdal Ata, gazeteciler ve emniyet güçlerine teşekkürlerini ileten Bozkurt, “Ben bir fabrikada asgari ücretle çalışan işçiyim. Bu cihazı satın alma şansım yoktu. Kızım da bu cihaz olmadan duyamayacak ve konuşamayacaktı. Şu anda anlatılamaz bir duygu içerisindeyim. Herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

Yardımları başkalarına yönlendireceğim

Baba Bozkurt, haberin basında yer aldığı günden bu yana çok sayıda yardım yapmak isteyen hayırseverin kendisiyle bağlantıya geçtiğini belirtti. Bozkurt, “Benim için önemli olan kızımın cihazının tekrar alınması idi.

Bana yardımda bulunmak isteyen ailelerin de başka muhtaç kişilere yardım etmesini istiyorum. Benim kızımın cihazı alındı. Zor durumda olan çok sayıda insanlarımız var. Asgari ücretle çalışan birisi olmama rağmen, bu yardımları başkalarına yönlendireceğim. Yardımda bulunan herkese de minnettarım” diye konuştu.

Hayırseverler yardım etmek istedi

Gaziantep Valisi Erdal Ata da, minik Büşra’nın işitme cihazının çalınması ile birlikte çok sayıda hayırseverin yardım amaçlı telefonlar açtığına dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cihazı aldığını ve aileye ulaştırmak istemesinin kendisine iletilmesinin ardından, diğer yardım edecek hayırseverleri  başka ailelere yönlendirdiklerini belirten Ata, “Bizim vatandaşlarımız çok duyarlı. Cumhurbaşkanımız da haberi öğrenir öğrenmez hemen cihazı almış. Biz de alındığı için diğer hayırseverleri başka ailelerle irtibata geçirerek yardım etmelerini sağlıyoruz” şeklinde konuştu. 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler