YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Milli piyango çekilişleri başladı
Milli piyango çekilişleri başladı
31 Aralık 2009 15:50
Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekilişi saat 13.00'da başlamasına rağmen, Trabzon kent merkezindeki çok sayıda seyyar satıcının bilet satışı sürüyor.

Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekilişi saat 13.00'da başlamasına rağmen, Trabzon kent merkezindeki çok sayıda seyyar satıcının bilet satışı sürüyor.

Kent merkezindeki Atapark Alanı'nda 22 yıldır seyyar bayi olarak Milli Piyango bileti satan Ziya Başaran, AA muhabirine, satış yapmaya devam etmelerine rağmen mağdur durumda bırakıldıklarını öne sürdü.

Başaran, bazı yetkililerin bugün saat 13.00'dan sonra bilet alınmaması yönünde açıklamalarına ilişkin olarak, ''Burada vatandaş konuyu yanlış algıladı ve tedirgin duruma düştü. Belirtilen saatte bizim satamadığımız biletleri teslim etmemiz gerekiyor. Ancak, biz satacağımıza inandığımızdan teslim etmedik ve elimizde kalma pahasına satışlarımızı sürdürüyoruz'' diye konuştu.

Geçen yıla göre bilet satışlarının daha düşük olduğunu söyleyen Ziya Başaran, ''Geçen sene gece 12'ye kadar bilet sattığımızı biliyoruz. Vatandaşa 'bilet almayın' dememiz mi gerekiyor?'' dedi.

Seyyar olarak 12 yıldır bayilik yapan İsmail Koç da çoğu kişinin bilet almadan önce ''Saat 13.00'dan sonra neden bilet satıyorsunuz'' şeklinde soru yönelttiklerini belirterek, ''Dün yapılan açıklamalardan sonra insanlar ister istemez tedirgin oldular. Çekiliş saat 13.00'dan sonra yapılıyor ama açıklanmıyor. Zaten açıklansa bizim bilet satmamızın imkanı var mı?'' şeklinde konuştu.

Bilet almaya son anda karar veren Adem Küçük isimli vatandaş ise şansını son saatlere bırakmaktan dolayı pişman olmadığını ifade ederek, ''Aslında hiç bilet almayacaktım ama şansımı denemek istedim. Sonuçta gece saat 12'ye kadar bilet alma şansımızın olduğunu düşünüyoruz. Buradaki insanlar da zaten yetkili kişilerce görevlendirilmişler'' ifadelerini kullandı.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler