YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Midibüs ile tır çarpıştı: 14 yaralı
Midibüs ile tır çarpıştı: 14 yaralı
12 Ekim 2011 23:34
Manavgat'ta turist taşıyan midibüs tırla çarpıştı: 14 yaralı.

Antalya'nın Manavgat ilçesinde TIR ile turist taşıyan midibüsen çarpışması sonucu meydana gelen kazada 10'u Rust turist, 14 kişi yaralandı. Kazanın yağış nedeniyle arızalı olan trafik ışıklarından kaynaklandığı belirtildi.

Antalya'dan Manavgat istikametine seyreden Fatih Yıldız yönetimindeki 42 K 8672 plakalı TIR ile Çolaklı'dan aldığı turistleri Antalya Havalimanı'na götüren Babür Yıldırım yönetimindeki 07 BVM 77 plakalı tur midibüsü D-400 karayolunda çarpıştı. Kazada midibüs içinde bulunan 10 turist yaralandı. Side Özel Anadolu Hastanesi'nde tedavi altına alınan yaralı turistlerin hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.

Yaralı TIR şoförü Yıldız, midibüs şoförü Yıldırım ile yardımcısı ve bir rehber ise Manavgat Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Tedavileri süren 4 yaralının da sağlık durumlarının iyi olduğu ifade edildi.
        
TEKNİK SERVİS ELAMANI AZ KALSIN KAZA YAPAN MİDİBÜSÜN ALTINDA KALIYORDU

Öte yandan, kaza yapan midibüste teknik kontrol yapan servis elamanı az daha midübüsün altında kalıyordu.

Midibüsün alt kısımlarda teknik kontrol yaparken araçta meydana gelen fren boşalması ile birlikte teknik servisi elamanı korkulu anlar yaşadı. Geri geri gitmeye çalışan midibüsü etrafta bulunan vatandaşlar, geçip güç birliğiyle yapıp arkasında set oluşturarak durdurdu. CİHAN

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler