YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'li işadamının sır ölümü
İzmir Güzelbahçe açıklarında, iş adamı Nurettin Tanrıverdi'nin cesedi denizde bulundu.
MHP'li işadamının sır ölümü
17 Şubat 2012 / 16:26 Güncelleme: 17 Şubat 2012 / 16:32

Yalı Mahallesi sahili açıklarında denizde cansız bir kişinin olduğunu fark eden balıkçılar, durumu polise bildirdi. Deniz polisi tarafından sahile çıkarılan kişinin, MHP İl Teşkilatı'nda 12 yıldır üye olarak yer alan ve son dönemde başkan vekilliğini üstlenen iş adamı Nurettin Tanrıverdi (58) olduğu tespit edildi.

Yapılan ilk incelemenin ardından Tanrıverdi'nin cenazesi, otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Güzelbahçe'de oturan Tanrıverdi'nin, dün gece Menderes'te sahibi olduğu fabrikada çalışanlarına ''canının sıkkın olduğunu'' söyleyerek ayrıldığı, daha sonra kendisinden haber alınamadığı öğrenildi. Tanrıverdi'nin otomobilinin bulunamadığı ve arandığı belirtildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin, iş adamının ''intihar'' etmiş olabileceğini değerlendirdiği, soruşturmayı çok yönlü sürdürdüğü ifade edildi.

Olayın ardından Tanrıverdi'nin çocukları Sertunç ve Göktuğ Tanrıverdi ile MHP İzmir İl Teşkilatı yöneticileri, İzmir Adli Tıp Kurumu'na geldi. Teşhis yapıp savcıya ifade veren Sertunç ve Göktuğ Tanrıverdi olayla ilgili konuşmazken, MHP İzmir İl Başkanı ve diğer yöneticiler ise Nurettin Tanrıverdi'nin maddi sıkıntısının bulunmadığını, yaşama bağlı bir kişi olduğunu, ''intihar'' ihtimalinin söz konusu olamayacağını söylediler. AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler