YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Metro'dan akılalmaz Namaz düşmanlığı!
Metro'dan akılalmaz Namaz düşmanlığı!
19 Ekim 2013 21:37
8 Ekim Salı akşamı saat 22.30’da 3461133 sefer numarasıyla İstanbul’dan Gaziantep’e gitmekte olan Metro Turizm’e bağlı otobüsün şoförleri ve muavini, namaz kılmak isteyen Sinan Oruç isimli yolcuyu dövüp dini değerlere küfretti.

Bayramı Gaziantep’teki ailesinin yanında geçirmek için yola çıkan Sinan Oruç, skandal olayı Akit’e şöyle anlattı: “Şoförün yanına giderek sabah namazını kılacağımı, müsait bir yerde durmasını istedim. Şoför ise ‘Senin namazın için duramam’ diyerek beni tersledi. Tekrar ‘Güneş çıkmadan önce müsait bir yerde durun’ dedim. O da ‘Durmazsam ne olur?’ karşılığını verdi. Ben yine ‘Rica ediyorum sizden durun’ dedim. Sonra muavin kolumdan tutup ‘Geç yerine otur! Önce yolculardan izin al’ dedi. Ben de ‘Allah bana namaz kılmamı emretmiş.

Yolcular izin vermezse namaz kılmayacak mıyım?’ cevabını verdim. Bunun üzerine muavin üzerime yürüdü. Aramızda kavga çıktı. Muavin inancıma ve dini değerlerime küfürler savurdu. Bağırdım. Beni yolcular tuttu. Yolcuların ‘Durun gitsin, kılsın namazını’ demesinden sonra inip namaz kılmaya gittim. Döndüğümde şoför dışarıda bekliyordu. ‘Rahatladın mı?’ diye laf attı. ‘Rahatladım, hamdolsun’ dedim. Şoför bana vurmaya başladı. Uyanan yedek şoför de yanımıza geldi. Elindeki cop kalınlığındaki plastik cisimle bana vurdu. Muavinle birlikte üçü birden üstüme gelmeye başladı. Yolcular araya girdi. Muavin bana ‘Bu otobüse binme’ dedi. Yolcuların tepkisi üzerine bana bir daha karışmadılar.”

sağlam
 // ibrahim
manevi değerlere saygı gösterilmeli metro turizm bu hatasını telafi edecek şekilde kurumsalaşmış bir şirket hatanın tekrarlanmaması dileğimle...
24 Ekim 2013 Perşembe 19:59
yalannn
 // cafer
gercek olduguna hic inanmam şahsıma metro dinine ve insana ve müşterisine bunu yapmaz esnaf olalım bu bir komple bence saygılar CAFER KONYA...
23 Ekim 2013 Çarşamba 23:45
boyle adilik olmaz
 // fatih akar
herkez dinine sebep canını verirken bizmkiler metro cular dinini satıyo
yazıklar olsun ...
22 Ekim 2013 Salı 16:25
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler