YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji'den yağış uyarısı
Hava sıcaklıkları İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Akdeniz'de 4 ila 6 derece azalacak, Trakya'da 2 ila 4 derece artacak...
Meteoroloji'den yağış uyarısı
12 Ekim 2011 / 08:44 Güncelleme: 12 Ekim 2011 / 08:45

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinde (Marmara'nın batısı ile İzmir ve Manisa dışında) sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; öğle saatlerinde Doğu Akdeniz, Bartın, Sinop ve İnebolu, akşam saatlerinde Tunceli, Bingöl, Erzincan, gece saatlerinden sonra Muş, Bitlis, Siirt ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Akdeniz'de 4 ila 6 derece azalacak, Trakya'da 2 ila 4 derece artacak.

RÜZGAR: Ülkemizin batısında kuzey ve kuzeybatı, iç ve doğusunda güney ve güneybatı yönlerden orta kuvvette, İç Anadolu'nun doğusu, Karadeniz ve Doğu Anadolu'da kuvvetli olarak (40-60 km/s) esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Doğu Akdeniz, Bartın, Sinop ve İnebolu, akşam saatlerinde Tunceli, Bingöl, Erzincan, gece saatlerinden sonra Muş, Bitlis, Siirt ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, taşkın, yıldırım düşmesi, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; İç Anadolu'nun doğusu, Karadeniz ve Doğu Anadolu'da kuvvetli olarak (40-60 km/s) esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar doğusu (İstanbul'un Anadolu Yakası, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik) aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar güney ve doğusu (Muğla, Aydın, Denizli, Uşak, Afyon, Kütahya) aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Hatay, Osmaniye, K.Maraş ve Adana'nın doğu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; doğusunda, güneybatıdan (Lodos) kuvvetli olarak (40-60 km/s) esecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Bartın, Sinop ve İnebolu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz ile zamanla bölge geneli aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; akşam saatlerinde Bayburt, gece saatlerinden sonra Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; bölge genelinde güneybatıdan (Lodos) kuvvetli olarak (40-60 km/s) esecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra batısı, gece saatlerinde bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; akşam saatlerinde Tunceli, Bingöl, Erzincan gece saatlerinden sonra Muş, Bitlis ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; bölge genelinde güneybatıdan (Lodos) kuvvetli olarak (40-60 km/s) esecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinde batısı, zamanla doğu çevreleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; gece saatlerinden sonra Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler