YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji'den yağış uyarısı!
Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü kuvvetli yağışlar konuusnda uyardı. İşte dikaktli olması gereken iller;
Meteoroloji'den yağış uyarısı!
12 Nisan 2011 / 10:11 Güncelleme: 12 Nisan 2011 / 10:11

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bölümünde aralıklarla görülecek yağışların Ş.Urfa, Diyarbakır, Mardin, Siirt, Batman, Şırnak ve Hakkari ile akşam saatlerinde Erzincan, Erzurum, Ardahan, Kars, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Yağışlar; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

 HAVA SICAKLIĞI: Güney ve doğu kesimlerde 5 ila 7 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeybatı, Marmara ile Güneydoğu Anadolu'da güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, iç kesimlerde kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Ş.Urfa, Diyarbakır, Mardin, Siirt, Batman, Şırnak ve Hakkari ile akşam saatlerinde Erzincan, Erzurum, Ardahan, Kars, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; iç kesimlerde yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, çatı uçması vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Bilecik ile akşam saatlerinden sonra Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı görülecek.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Adana, Mersin, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur, doğusu ile yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Rüzgar, kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek. Bu sabah ve gece saatlerinde, bölge genelinde hafif buzlanma ve don olayı görülecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Bölgenin iç kesimlerinde bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı gececek. Yağışlar; genellikle yağmur, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; yağmur ve sağanak, bölgenin kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların; Şırnak ve Hakkari ile akşam saatlerinde Tunceli, Bingöl, Bitlis, Muş, Erzurum, Erzincan ve Elazığ çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Mardin, Ş.Urfa, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler