YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji'den yağış uyarısı
Meteoroloji Gneel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendiremelre göre işte yurtta kuvvetli yağış beklenen iller;
Meteoroloji'den yağış uyarısı
01 Temmuz 2010 / 09:59 Güncelleme: 01 Temmuz 2010 / 10:07

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimleri ile Akdeniz bölgesinde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların Kastamonu, Karabük, Çankırı, Çorum, Amasya ve Tokat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR :Genellikle batı ve kuzeybatı, güneydoğu bölgelerimiz ve Akdeniz'in kıyı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Kastamonu, Karabük, Çankırı, Çorum, Amasya ve Tokat çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, Su baskını, Taşkın, Yıldırım düşmesi, Dolu vb.) tedbirli olunması gerkemektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA BÖLGESİ

Parçalı ve çok bulutlu, kuzeyi (İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE BÖLGESİ

Parçalı ve az bulutlu geçecek.

AKDENİZ BÖLGESİ

Parçalı, doğusu ile iç kesimleri çok bulutlu, Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş, Isparta ile Mersin'in iç kesimleri kısa süreli ve yerel sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU BÖLGESİ

Parçalı, kuzey kesimleri çok bulutlu, öğle saatlerinde Ankara, Kırıkkale, Çankırı ve Yozgat çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Çankırı çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

KARADENİZ BÖLGESİ

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, Kastamonu ve Karabük çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, öğle saatlerinde Çorum, Amasya ve Tokat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Az bulutlu, batısı ile kuzeyi parçalı bulutlu, Ardahan çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Az bulutlu ve açık, Gaziantep, Adıyaman ve Kilis çevreleri parçalı bulutlu geçecek.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler