YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji'den yağış uyarısı
Meteoroloji, ülkenin Kuzey ve Doğu kesimlerinde yerel yağışlar beklendiğini bildirdi.
Meteoroloji'den yağış uyarısı
15 Haziran 2010 / 09:31 Güncelleme: 15 Haziran 2010 / 09:32

Meteoroloji, ülkenin Kuzey ve Doğu kesimlerinde yerel yağışlar beklendiğini bildirdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkenin kuzey ve doğu kesimlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı, Doğu bölgelerimizde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeybatı, Akdeniz kıyı kesimleri ile Güneydoğu bölgelerimizde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek. Bölgelere göre hava durumu ise şöyle tahmin ediliyor;

 

MARMARA: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu, sabah saatlerinde doğusu hafif sisli geçecek.

 

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu,

 

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık zamanla doğusu parçalı ve çok bulutlu öğle saatlerinden sonra Kahramanmamraş, Osmaniye ve Adana'ın kuzey ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

 

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık zamanla kuzey ve doğusu parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Çankırı, Yozgat ve Sivas çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

 

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Karabük ve Kastamonu çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

 

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri ( Amasya, Tokat, Çorum, Gümüşhane, Bayburt , Artvin) ile Rize çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

 

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren kuzey ve doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Bingöl, Muş, Erzincan, Tunceli, Bitlis, Şırnak, Van ve Hakkari) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey ve doğusu parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Adıyaman çevreleri kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. (Cihan)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler